@ismailsaymaz

Canlı bomba olduğu iddia edilen kadının ailesi 'kayıp başvurusu' yapmış

Canlı bomba olduğu iddia edilen kadının ailesi 'kayıp başvurusu' yapmış
Canlı bomba olduğu iddia edilen kadının ailesi 'kayıp başvurusu' yapmış
Ankara'da dün 37 kişinin canına mal olan terör saldırısını gerçekleştirdiği iddia edilen S.Ç.D. hakkında, ailesi 2013 yılında kayıp başvurusunda bulunmuş.
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL - Ankara'daki bombalı saldırının faili olduğu öne sürülen üniversite öğrencisi S.Ç.D.'nin 2013'ten beri "kayıp" olduğu ortaya çıktı. S.Ç.D.'nin, Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandığı davanın iddianamesinde D. hakkında "kırsala gitti ve PKK'ya katıldığı" şeklinde not düşüldüğü anlaşıldı. Ayrıca ailesinin de S.Ç.D. hakkında kayıp başvurusu yaptığı öğrenildi.

Balıkesir Üniversitesi'nde okuyan S.Ç.D.'nin 1992 doğumlu ve Kars Kağızmanlı olduğu öğrenildi. Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde "terör örgütü üyeliği ve örgüt propagandası" suçundan yargılanan S.Ç.D. hakkındaki iddianamede, 6 Aralık 2013'te babası C.D.'yi arayarak, "Ben Suriye'deyim" dediği ifade edildi.

Ayrıca S.Ç.D.'nin özel eşyalarının Bursa'daki bir PTT şubesinden ailesine gönderildiği, eşyalar arasında bir de S.Ç.D. tarafından yazılmış mektup olduğu kaydediliyor. Ancak baba C.D.'nin "Bu yazı kızıma ait değil" dediği kaydediliyor. Ayrıca ailesinin de S.Ç.D. hakkında kayıp başvurusu yaptığı öğrenildi.

Bu davada diğer sanıkların avukatlığını yapan bir avukat, "S.Ç.D. bugüne kadar hiç tutuklanmadı ve ifade vermedi. Kendisi firari sanık. Diğer sanıklarla da bir ilgisi yok" dedi.

 

'Bombacılardan birinin kimliği tespit edildi' iddiası

Ankara'da kullanılan araç 10 Ocak'ta çalınmış

Saldırıda hayatını kaybeden Ozancan, gar patlamasında arkadaşını yitirmişti

'Terörle yaşamaya alışmamız gerekiyor' diyen Abdülkadir Selvi'ye tepki

Independent: Türkiye tehlikeli şekilde istikrarsızlaşıyor

Saldırıyı yapanlarla ilgili ilk bilgiler