'Canlı bomba var' diye uçaktan canlı yayın yapan yolcu: Hostesim kastettim!

'Canlı bomba var' diye uçaktan canlı yayın yapan yolcu: Hostesim kastettim!
'Canlı bomba var' diye uçaktan canlı yayın yapan yolcu: Hostesim kastettim!

Fotoğraf: Temsili

İzmir seferini yapan Türk Hava Yolları (THY) uçağında, sosyal medyadan 'Uçakta canlı bomba' başlığıyla video paylaşımında bulunan yolculardan üniversite öğrencisi R.A. gözaltına alındı. İfadesinde, kadın kabin görevlisini çok beğendiği için espri amaçlı olarak böyle bir paylaşımda bulunduğunu söyleyen R.A. hakkında "Halk arasında korku ve paniğe neden olmak" suçundan yasal işlem başlatıldı.

RADİKAL - Canlı video paylaşımı yapılan sosyal medya sitesi Periscope'tan, bir kişinin İstanbul -İzmir uçuşunu yapan THY uçağından, 'Uçakta canlı bomba' başlığıyla, kadın kabin görevlisini kastederek yaptığı yayını fark eden bir kişi, durumu polise ihbar etti. Acil durum eylem planına geçilerek araştırma başlatıldı. Yapılan araştırma sonucunda bu paylaşımdaki kabin görevlisinin, THY'nin, 09.40'ta İstanbul'dan kalkıp, İzmir'e giden ve havada olan uçağında görevli olduğu belirlendi.

Bugün saat 10.30 sıralarında İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na inen uçak güvenli bölgeye çekildi. Daha sonra kimlik kontrolleri yapılan yolcular, bekleme salonuna alınırken, canlı yayın paylaşımı yaptığı tespit edilen üniversite öğrencisi yolcu R.A gözaltına alındı. Güvenli bölgede yapılan aramada, uçakta herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadı. Diğer yolcuların gidişlerine izin verilirken, polis merkezine götürülen R.A, hakkında, "Halk arasında korku ve paniğe neden olmak" suçundan yasal işlem başlatıldı.

Sabıkası ve herhangi bir örgütle bağlantısı bulunmadığı anlaşılan R.A.'nın ifadesinde, kadın kabin görevlisini çok beğendiği için espri amaçlı olarak böyle bir paylaşımda bulunduğunu söylediği belirtildi. R.A. hakkındaki işlemlerin sürdüğü ifade edildi.
DHA