Canlı bombaya anıt mezar, tutuklattı

İstanbul'daki bombalı intihar saldırısıyla iki polis memurunun ölümüne, 24 kişinin de yaralanmasına neden olan DHKP -C üyesi Uğur Bülbül için yaptırılan 'anıt mezar'ın taşı, mahkemede delil oldu.

BARTIN - İstanbul'daki bombalı intihar saldırısıyla iki polis memurunun ölümüne, 24 kişinin de yaralanmasına neden olan DHKP -C üyesi Uğur Bülbül için yaptırılan 'anıt mezar'ın taşı, mahkemede delil oldu.
Zonguldak Karaelmas Üniversitesi öğrencisi Gazel Güzel ile aynı üniversiteden mezun olan Günay Özarslan, 2001'deki bombalı intihar saldırısında kendisi de ölen Uğur Bülbül'ün mezarı için Zonguldak'ın Devrek ilçesinde mezar taşı yaptırdı. Ustalar üzerinde 'Kahramanlar ölmez, halk yenilmez' yazan mezar taşını, Bartın'daki mezara yerleştirirken, Güzel ve Özarslan gözaltına alındı. İki zanlı, 'Suç ve suçluyu övmek, devletin manevi değerlerine hakaret ve görevli memura mukavemet'ten tutuklandı. Mezartaşı ise delil niteliğinde olduğu için yerinden sökülerek muhafaza altına alınmak üzere güçlükle Bartın Adliyesi'ne taşındı.