Canlı yayında şehitlerle ilgili tepki çeken altyazı

Canlı yayında şehitlerle ilgili tepki çeken altyazı
Canlı yayında şehitlerle ilgili tepki çeken altyazı
Türkiye'nin yüreğini yakan şehit haberlerinin art arda geldiği bugünlerde Kanal 7 ekranlarında 'bu kadar da olmaz' dedirten bir altyazı konuldu

RADİKAL - Kanal 7 'de yayınlanan 'Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler' programında şehit  askerlere yönelik skandal  altyazıya yer verildi.

Programda 'Cünüp iken vurulan asker şehit olur mu?' altyazısı tartışma yarattı. Ömer Döngeloğlu, 'Mesela Peygamberimiz zamanında gusül abdesti almadan, cünupken şehit olan olmuş mudur ve onlar şehit sayılır mı?' dedi. Evlendiği günün ertesi sabahında Uhud savaşına katılarak şehit olan Hz. Hanzala’nın hikayesini anlatan Döngeloğlu, “Niyet Allah rızası olunca böyle bir aciliyetten dolayı abdestsiz gusülsüz de gelse bir Müslüman o şekilde şehit de olsa o Allah katında şehittir” ifadelerini kullandı.  'Cünüp iken vurulan asker şehit olur mu?' altyazısına Ömer Döngeloğlu'ndan da tepki geldi. Konuyla ilgili twitter 'dan acıklamada bulunan Ömer Döngeloğlu, "Ben böyle bir konu anlatmadım. Yani ortada büyük bir KJ hatası var. Sayın Döngeloğlu da "Ben oyle bi sey anlatmadim ki Ahirette gorusuruz ben Uhud hz.Hanzala olayini anlattim Ama alt yazı yanlış" diye konuştu.

 


  ETİKETLER:

  Twitter

  ,

  şehit

  ,

  Asker

  ,

  Skandal