Çanta rozetleri gencin aynasıdır!

Gençler, hayata bakış açılarını, çantalarına taktıkları rozetlerde yer alan sloganlarla ifade etmeye başladı.

KONYA - Gençler, hayata bakış açılarını, çantalarına taktıkları rozetlerde yer alan sloganlarla ifade etmeye başladı. Lise ve üniversite gençliği, çantalarını bazen ruh hallerini yansıtan 'Yalnızım, mutsuzum, benden ne istiyorsun?' gibi ifadelerin bulunduğu rozetlerle, bazen de kendilerini tanımladığını düşündükleri 'kronik züğürt, kronik sakar, free, cool, ağır romantik, kronik öğrenci, manik depresif, boşta gezer' sloganlarıyla süslüyor.
İçinde bulunduğu ekonomik durumu ya da gelecek kaygısını dışavuran sloganlarda ise 'Öde öde bitmiyor', 'Okul yok, iş yok, para yok, sorun yok', 'Parayı sevmiyorum ama sinirlerimi yatıştırıyor', 'Parayla saadet olur Ayşe olur Fatma olur', 'Burada nefes almayın çok ucuz bir yer biliyorum', 'Hayatta bir amacın varmış gibi davran' gibi sözler yer alıyor. Gençler bazen de ders çalışma zorunluluğunu esprilerle anlatıyor:
'Çalışmak eğlencelidir ama şimdi eğlence zamanı değil', 'İçine garip bir çalışma isteği doğarsa otur bekle, geçsin', 'Ne kadar sallarsan salla, dört yanlış bir doğruyu götürür.' Çevre konusundaki duyarlılıklarını ise 'Dünya insanlara değil, insanlar dünyaya aittir', 'Barış istiyorum',
'O şimdi canlı kalkan', 'Yerlere çöp atmayın, havaya atın, bırakın sorumlusu Newton olsun' gibi sloganlarla dile getiriyor.
Karşı cinsle ilişkileri konu alan sloganlar arasında ise 'İki gönül bir
olunca, samanlığı polis bastı', 'Aşk öyle ciddi bir hastalıktır ki, iki kişiyi birden yatağa düşürür', 'Kimi dertten içer kimi neşeden, ben şişeden içiyorum', 'Başlayan her şey biter', 'Aşk mücadelesi değil, mücadele aşkı içinde ol' rozetleri gençler arasında revaçta.