Çapan yeniden cezaevinde

Eski Esenyurt Belediye Başkanı Çapan, Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki muayene ve tahlillerin ardından yeniden Kartal Cezaevi'ne gönderildi.

Tutuklu bulunduğu Kartal Özel Tip Kapalı Cezaevi'nden Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirilen eski Esenyurt Belediye Başkanı Gürbüz Çapan, muayene ve tahlillerin ardından cezaevine gönderildi.
Kan pıhtılaşması ve buna bağlı olarak akciğer ve kalp rahatsızlığı bulunan Çapan, ambulansla getirildiği hastanede, önce poliklinikte Dr. Zeynep Öcal tarafından muayene edildi. Daha sonra Çapan'dan tahlil için kan alındı ve Röntgen Servisi'nde akciğer filmi çekildi.
Muayene ve tahlillerin ardından Çapan, tedavisinin ayakta yapılması kararlaştırılarak, cezaevine gönderildi.
Bu arada, Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gelen Gürbüz Çapan'ın kardeşi Günay Çapan, ağabeyinin Türkiye'ye gelişinden önce Almanya'da kan pıhtılaşlaması rahatsızlığı nedeniyle bir
hastanede tedavi gördüğünü hatırlatarak, şunları söyledi:
"Ağabeyim, hastalığına teşhis konulamadan, hakkındaki iddialar nedeniyle tedavisini yarım bırakarak Türkiye'ye döndü. Cezaevinde
yattığı süre içinde her gün günlük olarak kan örneği alınıp, bir laboratuvara tetkik ettiriyorduk. Son zamanlarda sağlık durumu çok bozulmuştu. Ancak, bu rahatsızlığına rağmen kamuoyunda 'Gitti, hastanede yatıyor' gibi yanlış anlaşılmalara meydan vermemek için hastaneye gitmeyi kabul etmiyordu. Ama biz, durumunun kötüleştiğini görünce hastaneye çıkması için baskı yaptık ve bizim baskımızla hastaneye geldi."