Çapkın: Biber gazı yok, biletsiz giren yok

Çapkın: Biber gazı yok, biletsiz giren yok
Çapkın: Biber gazı yok, biletsiz giren yok

Olimpiyat Stadı'nda polisin biber gazı sıktığı görüntüler ortaya çıktı.

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Beşiktaş ile Galatasaray arasında oynana derbi maçta çıkan olaylarda gaz kullanılmadığını ve maça kimsenin biletsiz girmediğini" söyledi.

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Asya Pasifik Perakende Kongresi açılışına katılmak üzere Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'ne geldi. Hüseyin Çapkın olaylı derbi maçta biber gazı kullanıldığı iddialarına ilişkin olarak, "Asla gaz sıkılmadı. Neden gaz sıkıldı deniyor anlamıyorum, bilmiyorum da. Polis oldukça soğuk kanlı hareket etti. Sportif bir sebep sonuç ilişkisi. Onun dışında herhangi bir şey aramanın anlamı yok. Olmamalıydı üzücü bir şey. Altında başka bir şey aramaya gerek yok" dedi.

Çapkın, maça hiç kimsenin biletsiz girmediğini, turnikelerde yaşanan arızalarda bile biletlerin elle yırtılarak seyircilerin içeri alındığın ifade etti.

Çapkın, olaylar nedeniyle 67 kişinin gözaltına alındığını, operasyonların devam edeceğini söyledi.


  http://www.radikal.com.tr/115214211521422

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sıkıntı - GaletaUnu

  Biber gazı sıkıldı iddiasının insanları provoke etmek olduğu aşikardır. İnsanlar zaten buna inanmamıştır. Ancak biletsiz girişle ilgili açıklamaya karşı açıklama olarak çeşitli haber kaynaklarından alınan haberlere göre resmi makamlar kapıların kırıldığı ve biletsiz girişin yapıldığını söylemektedir. Bu çelişkili açıklamalar "sportif sebep sonuç" olaylarından daha farklı sorunların olduğunu mu göstermektedir?

  Why? - Clear

  Dear Çapkın tell "operations will be gone on" but yakalanan 67 kişi free bırakılmış,hala operasyonlar devam edecek mi? Why?