Çapkın imam nasıl durdurulacak?

38 yaşındaki imam H.M.Y, "Bekârım, eş arıyorum" diyerek ve televizyona da aynı ilanı vererek üç genç kızın hayatını kararttı. Her defasında 'suç oluşmadığı' için...

ORDU - 38 yaşındaki imam H.M.Y, "Bekârım, eş arıyorum" diyerek ve televizyona da aynı ilanı vererek üç genç kızın hayatını kararttı. Her defasında 'suç oluşmadığı' için serbest kalan H.M.Y.'nin Giresun, Kars ve Ordu'da da çok sayıda kızı kandırdığı iddiası araştırılıyor.
Ordu'nun Ulubey ilçesinde oturan ve Mesudiye'de imamlık yapan evli ve iki çocuk babası H.M.Y., iki yıl önce kendisini bekâr olarak tanıtıp 20 yaşındaki M.K. ile yaşamaya başladı. Geçen mart ayında 13 yıllık eşinden boşanan imam, bir süre sonra M.K.'yı da terk etti. Evlenme vaadiyle kandırıldığını iddia eden M.K. şikâyetçi oldu ancak savcılık takipsizlik kararı verdi.
H.M.Y, bir süre sonra uydudan yayın yapan 'Box TV' adlı kanala "Bekârım. Ciddi ve evlenmeyi düşünen genç kızlarla tanışmak istiyorum" yazılı mesajıyla birlikte cep telefonunu geçti. İlanla ilgilenen 20 yaşındaki Mersinli Z.G.'yi evlilik vaadiyle ailesine haber vermeden Ordu'ya getirdi. Z.G. bir süre sonra kaçtı ve kandırıldığını söyleyerek jandarmaya sığındı. Gözaltına alınan imam, genç kızın kendi rızasıyla ilişkiye girmesi nedeniyle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Hız kesmeyen imamın son kurbanı 18 yaşındaki K.K. oldu. H.M.Y. yine gözaltına alınıp serbest bırakıldı.