'Çapulcu' Boyner'den mesaj: Eve dönün

'Çapulcu' Boyner'den mesaj: Eve dönün
'Çapulcu' Boyner'den mesaj: Eve dönün
Gezi eylemlerine katılarak 'çapulcuyum çapulcu' pankartı açan veren ünlü işadamı Cem Boyner, Twitter'dan 'Eve dönme zamanı gelmedi mi?' dedi.

İSTANBUL - Gezi Parkı eylemlerine katılarak 'Çapulcuyum çapultu' pankart ile destek veren işadamı Cem Boyner yaptığı açıklamada gençleri eve dönmeye çağırdı. Boyner Twitter'da orjinal haliyle şunları yazdı:  "Gençler, Mesajinizi herkese açik ve net verdiniz..biz 60liklar dahi anladik Artik mesaj kaygisindan çok sanirim ömür boyu hasreti sürmüş bir kavuşma ertesinde birbirinizi kaybetme korkusuyla bırakamıyorsunuz Gezi'yi Orası,sizin için birbirinizi bulup,anlayıp,sarılıp birbirinize tutundugunuz büyülü yer+ Esas birbirinizi kazandınız.Az mi? Size ve güvenliğinize bu ülkenin ihtiyaci var.Artik eve dönme zamani gelmedi mi?"


ERDOĞAN BOYNER'İ ELEŞTİRMİŞTİ

Başbakan Erdoğan , pazar günü Ankara 'da yaptığı bir açıklamada, “Bir tanesi çıkmış, 'Ne sağcıyım ne solcu, çapulcuyum, çapulcuyum' diyor. Hayırlı olsun. Sevgili kardeşlerim, sakın bu çapulcuları da ihya etmeyin. Bunları ihya etmeyin. Biliyorsunuz bunlar yıllarca bu milletin sırtından geçindiler. Ne demek istediğimi anlıyorsunuz değil mi? Dolayısıyla bu millete hakaret edenlere haddini bildirmek bu milletin görevidir, ancak demokratik şartlar içerisinde” demişti. Ardından da Boyner hisselerine yüzde 10'lara varan kayıplar yaşanmıştı.  http://www.radikal.com.tr/1137555113755512

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Beyler beyler... - yazarın sonu

  Startejik ve metodik düşünmek gerek. Biz! Evet artık bir direniş grubuyuz. Kim olduğumuz değil ne olduğumuz önemli. Halk denilen ve unutulmaya yüz tutan gerçekliği hatırlattık ve bir çok simgeyi, kalıplaşmış yargıyı parçaladık. Bu başarıyı sıkıcı bir bayağılığa dönüştürmeyelim. Genelin tepkisini ve psikolojisini önemseyelim. Bir yamuk olursa döneceğimiz garantisini hem birbirimize hem de iktidara korkusuzca ve yaratıcı bir şekilde duyurup bir dahaki haksızlığa kadar dağılalım. Muhteşem bir finalle. Değişim bir süreçtir. Her zaman uyanık kalmamız gereken bir süreç.

  AAAAA! - Clear

  Yorumlara bakın.Bu ne kadar kıvrak yön değişimi böyle? Daha düne kadar alkışladığınız beyfendi,şimdi "tu kaka" mı oldu?

  Haydi geç oldu eve gel artık - Cigdem_A

  O kadar insan sokağa sizin lafınızla mı çıktı ki sizin demenizle vazgeçsin?

  Sebep? - GiantRobot

  Ankarada hala milletin üstüne gaz yağıyor niye eve dönecez biri bana anlatsın çünkü gerçekten hiçbirşey anlamadım. Milyon dolarlar kazanan 2-3 tane dizi oyuncusu , iş adamı tamam eve gidelim dedi diye mi eve gideceğiz? Ölen tersane işçileri ne olacak? Her gece polisten dayak yiyen eşcinseller ne olacak? Pantolonunu çeke çeke ateş eden polisin kurşununa hedef olan Ethem ne olacak? Şu anda işteyim, mesai biter bitmez ihtiyaç listesinden neye gücüm yetiyorsa alıp gidiyorum. İsteyen polatı, sülümanı izlemeye devam edebilir. Saygılarımla.

  Şaka maka... - interstellar5555

  Bu adam kim?

  Şaşırdık mı? Hayır. - Murat Odak

  Aklıma gelen iki ihtimal var: 1) Cem Boyner yakın tarihten başka bir muhalif Cem'in kaderini paylaşmaktan korkuyor. 2) Direnişin büyüyüp karakter kazandıkça ait olduğu üst sınıfı zayıflatacağını anladı.

  Karaktersizlik! - user1107643

  Bu kadar mi karaktersiz olur bir insan? Azicik hisseler düstü diye hemen AKP'nin safhina!