'Çapulcu'lar mezun oldu

'Çapulcu'lar mezun oldu
'Çapulcu'lar mezun oldu

Eskişehir Atatürk Stadyumu’nda düzenlenen mezuniyet töreninde 5 bin 200 Anadolu Üniversitesi öğrencisi diplomalarını aldı. Çeşitli fakülte ve yüksekokullardan mezun olan öğrenciler geçiş töreninde Taksim Gazi Parkı direnişini yansıtan maketler, dövizler ve pankartlar taşıdı.
“Ay resmen devrim”, “Gaz atma babam burada”, “Gaza geldik mezun olduk” pankartları taşıyan mezunlar polisin TOMA (Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı) ve BJK Çarsı’nın POMA’sına (Polis Olaylarına Müdahale Aracı) karşı FOMA (Fikri Olanlara Müdahale Aracı) ile tören alanında boy gösterdi.

Çelenk ve saygı duruşu

Mezuniyet töreni ilk olarak Rektör Prof. Dr. Davut Aydın ile öğretim üyelerinin Vilayet Meydanı’nın onarımda olması nedeniyle resmi törenlerin yapıldığı Atatürk Endüstri Meslek Lisesi bahçesindeki Atatürk anıtına çelenk konulup saygı duruşuyla başladı.
Rektör ve beraberindekiler daha sonra lisenin hemen karşısındaki Atatürk Stadyumu’na yürüyerek gitti. Aydın ve öğretim üyeleri, ardından da fakülte ve yüksekokullardan mezun olan öğrenciler tribünleri dolduranları selamladı.