Çare Hollywood havası

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımıcısı Abdullah Gül, hafta sonunu Ankara'nın siyasi havasından uzakta memleketi Kayseri'de geçirdi.
Haber: TARIK IŞIK / Arşivi

KAYSERİ - Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımıcısı Abdullah Gül, hafta sonunu Ankara'nın siyasi havasından uzakta memleketi Kayseri'de geçirdi. İki günlük Kayseri keyfine 'gönüllü turizm elçiliği' görevini de sığdıran Gül, Kapuzbaşı Selaleleri'nin tanıtımı için sinemaya gözünü dikti.
Gül, iki günlük gezisi sırasında Kayseri'ye 140 kilometre uzaklıktaki doğal güzellikleri ve temiz havasıyla ünlü Aladağlar Milli Parkı içinde yer alan Kapuzbaşı'na gitti ve hemşerileriyle gözleme yiyip sohbet etti. Gül, kendisini Ankara'ya yönelten soruları da Kayseri'nin tanıtımına yönlendirmekte zorlanmadı. Sinemanın iyi bir tanıtım aracı olduğuna dikkat çeken Gül, Kapuzbaşı Şelaleleri'nde Hollywood'vari iyi bir filmin çekilmesini istediğini söyledi.
Nefes kesici güzelliğine rağmen ulaşım sıkıntısı dolayısıyla adını bir türlü duyuramayan Kapuzbaşı'nın tanıtımının yapılmasını gazetecilerden
özellikle isteyen Gül, kısa zamanda ulaşım sorununu çözecek projelerin üretildiğini dile getirdi.
Dışişleri Bakanı Gül, gazetecilerin 'emekliliğinizi nerede geçirmek istersiniz' sorusuna, Ankara'ya alışmanın zorluğunu anlatarak başlayan Gül, hiç düşünmediği halde Ankara'ya yerleştiğini bu sebeple emekliliğinde nereye yerleşeceğini 'kestiremediğini' söyledi. Hayatının büyük bölümünün Kayseri ve İstanbul'da geçtiğini söyleyen Gül, 1991'den önce Ankara'yı sadece Kayseri'den İstanbul'a geçerken gördüğünü, o dönemde özellikle Ankara'nın şehirlerarası terminalinin bile oldukça sıkıntı verici olduğunu, şimdi bunun değiştiğini anlattı. Gül'ün gezisine, Kayseri Valisi Nihat Canpolat ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki eşlik etti.