Çaresiz çift açlık grevinde

Beş ay önce evlenen Murat-Leyla Gülşen çifti, işleri kötüye gidince ev kiralarını ödeyemedi.

KIRIKKALE - Beş ay önce evlenen Murat-Leyla Gülşen çifti, işleri kötüye gidince ev kiralarını ödeyemedi. Evlerini boşaltıp bir ahıra yerleşen çift açlık grevine başladı. Umutsuz kalan çift, intihar noktasına geldi.
Selim Özer Mahallesi'nde bir evin ahırına sığınan 26 yaşındaki Murat ile eşi 25 yaşındaki Leyla zor günler yaşıyor. Murat Gülşen, Niğde Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünü 2. sınıfında ekonomik nedenlerle terk etmek zorunda kaldığını, eşinin ise Kırıkkale Atatürk Sağlık Meslek Lisesi'nden mezun olduğunu ama memurluk sınavını kazandığı halde göreve atanmadığını söyledi.
'İntihar edeceğiz'
Çalıştığı çay ocağındaki işlerin azaldığını ve bazı günler simit sattığını belirten Murat Gülşen, şunları söyledi: "Kazandığım para ile karnımızı biye doyuramıyoruz. Eşim ve ben vasıflı insanlarız. Yine de bir türlü iş bulamıyoruz. Komşularımızın yardımlarıyla yaşıyoruz. Eğer iş bulamazsak aç ve sefil yaşamaktansa şimdi başlattığımız açlık grevinin ardından, birlikte intihar edeceğiz. Bunun en büyük sorumlusu ise hükümettir."