Çarşambaya kadar soğuk

Yoğun kar yağışı nedeniyle yaşamın durduğu İstanbul, normale dönmeye çalışıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'ne göre, soğuk hava ve kar çarşamba gününe kadar hemen hemen tüm yurtta etkili olmaya devam edecek. Bundan sonra ise sıcaklık batı bölgelerinden başlayarak artacak. Bu yıl soğuktan Gökova da nasibini aldı, sahil buz tuttu...

İSTANBUL - Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurtta hayatı felç eden soğuk hava ve kar yağışının bir süre daha devam edeceğini açıkladı.
Kar yağışı bugün Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu'nun batı kesimleriyle Güney Anadolu'da etkili olacak. Trakya, Ege, Karadeniz Bölgesi'nin orta kesimi ve İç Anadolu'nun kuzeyinde parçalı bulutlu bir hava olurken, Doğu Akdeniz kıyılarında yağmur görülecek.
Yarın Güney Ege ve Akdeniz kıyılarında yağmur, Doğu Anadolu, İç Anadolu'nun
güney ve doğusu, Marmara Bölgesi'nin doğu kesimleri ve Karadeniz Bölgesi'nde ise yer yer etkili kar yağışı bekleniyor.
Soğuk hava ve kar, çarşamba günü Doğu Anadolu, Karadeniz'in doğusu ve İç Anadolu'nun güney kesimlerinde devam edecek. Akdeniz'in kıyı kesimlerinde yağmurlu hava, diğer bölgelerde ise sisli ve parçalı bulutlu hava hâkim olacak.
Mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklıklarında bugün ve yarın önemli bir değişiklik yok. Hava sıcaklığının çarşamba gününden itibaren batı bölgelerinden başlayarak artması bekleniyor.
Eğitime yine ara

  • İstanbul Valisi Muammer Güler, bugün İstanbul'daki tüm ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiğini, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engellilerin de izinli sayıldığını açıkladı. İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Balıbey, okullardaki telafi eğitiminin, dönem içinde yapılacağını söyledi.
  • Lodos nedeniyle yapılamayan deniz otobüsü seferleri normale döndü. Boğaz ise transit geçişe açık.
  • TEM ve D-100 karayolu ulaşıma tamamen açıldı.
  • Bursa, Kocaeli, Sakarya, Bolu, Zonguldak ve Giresun illerinde bugün okullar tatil edildi.
  • Bolu'nun Mudurnu ilçesinde ise okullara iki gün ara verildi.
  • Ordu'da okullar iki gün tatil.
  • Ülke çapında 4 bin 627 köy yolu ulaşıma tamamen kapandı.
  • İzmit'te yol açma çalışmasında bozulan iş makinesini tamir eden Şaban Bozdemir, araç üzerine devrilince öldü.
    (Radikal, dha)