Çarşı pankartıyla uğurlandı

Çarşı pankartıyla uğurlandı
Çarşı pankartıyla uğurlandı
Suruç saldırısı sonrası hayatını kaybeden Vatan Budak son yolculuğuna uğurlandı

RADİKAL - Şanlıurfa Suruç'taki bombalı saldırı sonrası yaralanan ve İstanbul 'da tedavi gördüğü hastanede yaşam mücadelesini kaybeden Vatan Budak Gaziasmanpaşa'da son yolculuğuna uğurlandı. Koyu Beşiktaşlı olan Budak'ın tabutunun üzerine Çarşı'nın ambleminin bulunduğu pankart örtüldü.

Vatan Budak'ın cenazesi Gaziosmanpaşa'daki Yeni Doğan Camii'ne getirildi. Cenaze törenine CHP Eski Milletvekili Mehmet Sevigen de katıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'nun da Budak'ın cenazesinin bulunduğu camiye çelenk gönderdiği görüldü.
Vatan Budak'ın babası Murat Budak, cami önünde taziyeleri kabul etti. Cenaze namazının ardından Budak'ın tabutu kalabalık tarafından omuzlanarak cami önündeki cenaze aracına konuldu.

Koyu Beşiktaşlı olan Vatan Budak'ın tabutunun üzerine Çarşı'nın ambleminin bulunduğu pankart örtüldü; ardından cenaze helallik alınması için ailenin kaldığı evin sokağına getirildi. Burada helallik alınmasının ardından da Budak'ın cenazesi Gaziosmanpaşa Karlıtepe Mezarlığı'nda toprağa verildi. (İbrahim AKTÜRK - Özgür ARSLAN / DHA)