Çarşı'dan yeni bir festival: Cezafest

Çarşı'dan yeni bir festival: Cezafest
Çarşı'dan yeni bir festival: Cezafest
Beşiktaş'ın taraftar grubu "Çarşı", "Cezafest" organizasyonu ile siyah-beyazlı kulübe maddi ve manevi katkı sağlayacak.

Siyah-beyazlı takımının Galatasaray ile oynadığı derbide çıkan olaylar nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'ndan aldığı 4 maç iç sahada seyircisiz oynama cezası sonrası Çarşı, kulübüne destek olmak amacıyla "Cezafest" organizasyonu düzenleyecek.

TARAFTAR MADDİ YARDIMDA BULUNACAK

Küçükçiftlik Park'ta Çarşı grubu uyeleri Yunus Emre Yıldız, Ayhan Güner ve Borga Budak, düzenledikleri basın toplantısıyla organizasyon hakkında bilgiler verdi. Spor Toto Süper Lig'in 8. haftasında, 21 Ekim Pazartesi günü Çaykur Rizespor maçıyla seyircisiz oynama cezasının ilkini çekecek siyah-beyazlı kulübe, yapılacak organizasyonla taraftarlar maddi yardımda da bulunacak.

Çarşı'dan çok sert açıklama


Basın toplantısında konuşan Borga Budak, 21 Ekim Pazartesi günü saat 17.00'de başlayacak organizasyon için 15 bin bilet hazırladıklarını belirterek, şunları ifade etti: "Organizasyonumuzu Çaykur Rizespor maçının olduğu gün 15 bin kişinin katılımıyla İnönü Küçükçiftlik Park'ta yapacağız. Bu organizasyon için mekanın başına İnönü ismini getirerek ruhumuzu yansıtmak istedik. Biletlerimiz hafta başında Biletix'te satışa çıkacak. İki tip bilet olacak. Biletler, organizasyonu yerinde takip edecek taraftarlarımız için 20 lira olarak satışa çıkacak. Diğer bir seçenek ise dünya genelindeki Beşiktaşlılar için biletler 10 lira olarak satışa sunulacak."

FESTİVALDE SOSYAL ETKİNLİKLER DE OLACAK

Organizasyondan elde edilen bilet gelirlerinin bir kısmının kulübe "feda" edileceği belirten Budak, "Festivalde sosyal etkinliklerde olacak. En önemlisi köy okullarına yardım için kampanya standımız olacak. Spor bizim için eğlencedir. Bizim bir sloganımız var, 'Kendi yaralarımızı kendimiz sararız biz sadece ve sadece Beşiktaşımıza sarılırız.' Biletlerden elde edilen gelirlerin bir kısmını da kulübümüze feda edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Çarşı cezadan şenlik çıkardı!


Basın toplantısında konuşan Yıldız ise bu ceza alınan dönemde kulübe maddi ve manevi desek olmak istediklerini aktararak, Galatasaray maçında sahaya giren taraftarları eleştirdi. Yıldız, "Sahaya atlayan değil, Beşiktaşımıza gerçek destek veren Beşiktaşlıları festivale bekliyoruz" dedi.  Şarkıcılar Ali Altay, Özgün, Bendeniz, Birol Can, Hayko Cepkin ve Ceza'nın mini konserler vereceği festivale Beşiktaş İntegral Forex Basketbol Takımı'nın oyuncularının da katılacağı kaydedildi.