Çatışma ve mayın: İki şehit, üç yaralı

Lice kırsalında PKK'ya yönelik sürdürülen operasyon sırasında çıkan çatışmada Lice Jandarma Komando Bölük Komutanı Üsteğmen Muhammet Ali Demir şehit oldu, iki astsubay ve bir er yaralandı.

DİYARBAKIR - Lice kırsalında PKK'ya yönelik sürdürülen operasyon sırasında çıkan çatışmada Lice Jandarma Komando Bölük Komutanı Üsteğmen Muhammet Ali Demir şehit oldu, iki astsubay ve bir er yaralandı.
Diyarbakır'ın Lice ilçesinde dün sabah saatlerinde PKK'lılara yönelik olarak gerçekleştirilen operasyonda sıcak temas sağlandı. Açılan ilk ateş sonucu Lice Jandarma Komando Bölük Komutanı Üsteğmen Muhammet Ali Demir şehit oldu, Başçavuş Cevat Alakurt, Kıdemli Çavuş Ali Haydar Kapkaç ve er İbrahim Kalıpçı yaralandı. Yaralılar helikopterle Diyarbakır Askeri Hastanesi'ne kaldırıldı. Demir'in cenazesi karayolu ile memleketi Adana'nın Pozantı ilçesine bağlı Kamışlı Köyü'ne gönderildi.
Öte yandan, önceki gün Çağlayan bölgesinde arazi tararken komando Er Sedat Karaçor, PKK'lıların döşediği mayının infilak etmesi sonucu şehit oldu. Şehit Karaçor'un cenazesi İstanbul'a gönderildi.