Çatışmaya giren polis: Dikkatim dağıldığı için vuramadım

Çatışmaya giren polis: Dikkatim dağıldığı için vuramadım
Çatışmaya giren polis: Dikkatim dağıldığı için vuramadım
Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin öldürüldüğü saldırı sırasında kaçan saldırganla çatışmaya giren polis konuştu. İsmi gizli tutulan polis memuru, "Hareket halinde olduğu için ve üzerime silahı fırlatınca dikkatim dağıldı, vuramadım" dedi.

Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin ölümünden kısa süre önce polis memurları Ahmet Çiftaslan ile Cengiz Erdur’u şehit eden ve Elçi’nin basın açıklamasında bulunduğu sokağa kaçan PKK'lılarla çatışan 4 polisin de ifadeleri alındı. Habertürk'ten Ahmet Yokuş'un haberine göre Güvenlik Şube’de görev yapan ve kimliği gizli tutulan bir polis, “Silah sesi geldikten sonra ne olduğunu anlayamadım. Önce kaçan kişiyi fark etmedim. İkinci saldırganı fark ettim. Hareket halinde olduğu için ve üzerime silahı fırlatınca dikkatim dağıldı, vuramadım” dedi.

Diğer polis memuruysa, “Ateş ettim ancak vurup vurmadığım konusunda emin değilim. Mermilerim bitince, yere düşen arkadaşımın silahını aldım” diye konuştu. Görüntülerde deşifre olan polis memurlarının başka illere tayinlerinin çıkarılacağı öğrenildi.