Çatışmaya giren polis: Dikkatim dağıldığı için vuramadım

Çatışmaya giren polis: Dikkatim dağıldığı için vuramadım
Çatışmaya giren polis: Dikkatim dağıldığı için vuramadım
Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin öldürüldüğü saldırı sırasında kaçan saldırganla çatışmaya giren polis konuştu. İsmi gizli tutulan polis memuru, "Hareket halinde olduğu için ve üzerime silahı fırlatınca dikkatim dağıldı, vuramadım" dedi.

Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin ölümünden kısa süre önce polis memurları Ahmet Çiftaslan ile Cengiz Erdur’u şehit eden ve Elçi’nin basın açıklamasında bulunduğu sokağa kaçan PKK'lılarla çatışan 4 polisin de ifadeleri alındı. Habertürk'ten Ahmet Yokuş'un haberine göre Güvenlik Şube’de görev yapan ve kimliği gizli tutulan bir polis, “Silah sesi geldikten sonra ne olduğunu anlayamadım. Önce kaçan kişiyi fark etmedim. İkinci saldırganı fark ettim. Hareket halinde olduğu için ve üzerime silahı fırlatınca dikkatim dağıldı, vuramadım” dedi.

Diğer polis memuruysa, “Ateş ettim ancak vurup vurmadığım konusunda emin değilim. Mermilerim bitince, yere düşen arkadaşımın silahını aldım” diye konuştu. Görüntülerde deşifre olan polis memurlarının başka illere tayinlerinin çıkarılacağı öğrenildi.


  http://www.radikal.com.tr/148288014828804

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  El insaf! - Ayse Sule

  Tamam, ben de ister ve beklerdim polisin daha sogukkanli ve basarili olmasini. Ama el insaf! Iki polisi bilerek ve isteyerek olduren, kacarken de Tahir Elci'nin olumune sebep olan o teroristlerin hic mi sucu yok arkadas! Nedir bu her hal ve kosulda illa ki ve sadece polisi / devleti suclama refleksi?! Teroristlere duydugunuz sevgi/sempati, insaftan gectim, aklinizin bile onunde gidiyor, bilmem farkinda misiniz? Ustelik, siz de gayet iyi biliyorsunuz ki, sayet o teroristler daha sokagin basindayken indirilseydi ve Tahir Elci bugun yasiyor olsaydi, bu sefer de teroristleri vurdu diye suclayacaktiniz ayni polisleri.

  Tahir Elçi - drhil

  Onun arkasından ateş ederken Tahir Elçi'yi vurdular. Çapraz ateş falan da değildi. Çünkü terörist tabancasını atmıştı. Videolarda açık açık görülen bu gerçeği hala neden yayınlamaya korkuyorsunuz?

  Yalan! - Gılgameş

  Görüntüler yalanı açıkça ortaya koyuyor. Orada bir de değil kaç polis var? Hiçbiri vuramıyor! Çünkü vurmak diye bir düşünceleri yok! Kimseyi kandırmasınlar! Bu olayların olduğu Türkiye'te AB vize kadlracakmış! Hangi çocuk buna inanır! Türkiye'de yaşayan insanlar uyanın. Suriye, Libya, Mısır, Tunus kapında değil içeride!

  Senaryo - user1100903

  Aslında vurdum hemde defalarca ama silahım kuru sıkı olduğu için adama birşey olmadı haksızlık etmeyin şimdi bana . Ben ve arkadaşlarım rolümüzü gayet başarılı bir şekilde oynadık üstümüze düşeni yaptık. Başka sorularınız varsa senarist ve yönetmene sorun (Temsili)