Cavcav'ın eski gelini Aziz Yıldırım'ı tanık gösterdi

Cavcav'ın eski gelini Aziz Yıldırım'ı tanık gösterdi
Cavcav'ın eski gelini Aziz Yıldırım'ı tanık gösterdi
İlhan Cavcav'ın oğlu Murat Cavcav hakkında eski eşi Ayşegül Çalıkoğlu 'yoksulluk ve iştirak nafakasının arttırılması davası' açtı. Çalıkoğlu'nun avukatı mahkemede, Aziz Yıldırım, Aykut Kocaman, Oğuz Çetin ve İlhan Cavcav gibi isimlerin tanık olarak dinlenilmesini talep etti

İSTANBUL - Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkanı İlhan Cavcav’ın oğlu Murat Cavcav’ın 2010 yılında boşandığı eski eşi Ayşegül Çalıkoğlu, Murat Cavcav hakkında kendisine ve çocuğuna az nafaka verdiği gerekçesiyle ‘yoksulluk ve iştirak nafakasının arttırılması davası’ açtı.


ESKİ EŞİNE 3 BİN, OĞLUNA 2 BİN 500 TL NAFAKA

Avukatı Ozan Kayahan aracılığı ile Anadolu Adalet Sarayı 10. Aile Mahkemesi’ne sunulan dilekçede Avukat Kayahan, “Müvekkilim davalının yaptığı aylık 3 bin TL yoksulluk nafakası ve ortak çocuk Murathan için aylık 1500 TL iştirak nafakası teklifini kabul etmek zorunda kalmıştır" denildi.
Müvekkili Ayşegül Çalıkoğlu’nun 1999 yılında Murat Cavcav ile evlendiğini belirten avukat Kayahan, mahkemeye sunduğu dilekçede Cavcav’ın 3 Bin TL Ayşegül Çalıkoğlu’na, 2 bin 500 TL ise oğulları Murathan’a nafaka verildiğini ifade etti.


“MURAT CAVCAV YÜKSEK STANDARTLARDA YAŞIYOR"

Çalıkoğlu’nun adalete aykırı derecede düşük nafaka aldığı ifade edilen dilekçede, “Davalı Murat Cavcav, Cavcav ailesinin bir ferdi olarak çok yüksek standartlarda bir yaşam tarzını devam ettirmektedir. Bu davamız hakkaniyet gereği nafakanın arttırılması yönüyle tarafımızca açılmıştır" denildi. Davacı Ayşegül Çalıkoğlu’na ödenen aylık 3000 TL’lik yoksulluk nafakasının 12 bin 500 TL’ye, ikilinin çocukları Murathan için ödenen 2 bin 500 TL’lik iştirak nafakasının ise 12 bin TL’ye çıkarılması talep edildi.


ÜNLÜ İSİMLER TANIK GÖSTERİLDİ

Ev hanımı Ayşegül Çalıkoğlu’nun avukatı mahkemeye bir de delil listesi sundu ve mahkemede tanık olarak dinlenilmesini istedikleri isimleri dilekçelerinde belirtti. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Spor Kulübü Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Boluspor Teknik Direktörü Oğuz Çetin ve Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkanı İlhan Cavcav’ın da aralarında bulunduğu 14 kişinin Murat Cavcav’ın ekonomik durumuna ilişkin bilgi sahibi oldukları gerekçesiyle tanık sıfatıyla dinlenilmesi talep edildi. (dha)