Çavuşoğlu: 3 İngiliz kızı IŞİD'e götüren kişi istihbaratçı çıktı

Çavuşoğlu: 3 İngiliz kızı IŞİD'e götüren kişi istihbaratçı çıktı
Çavuşoğlu: 3 İngiliz kızı IŞİD'e götüren kişi istihbaratçı çıktı
İngiltere'de yoğun tartışmalara neden olan 3 İngiltere vatandaşı kızın Türkiye üzerinden Suriye'ye geçerek IŞİD'e katılmasıyla ilgili çok çarpıcı bir gelişme yaşandı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 3 İngiliz kıza yardım eden kişinin yakalandığını açıkladı ve ekledi: "Bu kızlara yardım eden kişi kim çıktı biliyor musunuz? Koalisyon içinde olan bir ülkenin istihbaratında çalışan biri..."

RADİKAL - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu IŞİD’e katılmak için Suriye ’ye giden 3 İngiliz kıza yardım eden kişinin yakalandığını açıkladı. Çavuşoğlu, bu kişinin IŞİD karşıtı koalisyon üyesi ülkelerden birinin istihbarat elemanı olduğunu söyledi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İngiltere’den IŞİD’e katılmak için ayrılan 3 kızla ilgili olarak, “Bu kızlara yardım eden kişi kim çıktı biliyor musunuz? Yakalandı. Koalisyon içinde olan bir ülkenin istihbaratında çalışan biri çıktı” ifadelerini kullandı.

İngiltere Terörle Mücadele Polis Birimi geçen hafta yaptığı açıklamada, üç genç kızın 17 Şubat günü Londra’daki Gatwick Havaalanı’ndan THY’nin TK 1966 sefer sayılı yolcu uçağıyla İstanbul ’a gittiklerini kaydetmişti.

Polis, yakın arkadaş olan ve aynı okulda okuyan üç genç kızın Suriye’ye ulaşmak ve IŞİD’e katılmak amacıyla Türkiye ’ye gittiklerinin tahmin edildiğini belirtmiş, kızların bulunması için Türkiye’ye ekip gönderdiğini açıklamıştı. Genç kızların aileleri ise basın aracılığıyla çocuklarına İngiltere’ye dönmeleri ve kendileriyle iletişime geçmeleri çağrısında bulunmuştu.
AA

3 İngiliz kız bilezikleri çalıp IŞİD yolculuğuna çıkmış

İngiliz genç kızlar Rakka'da mı?

İngiltere Türkiye'ye polis göndermeyi tartışıyor


  http://www.radikal.com.tr/131198213119822

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Açtırmayın kutuyu, söyletmeyin kötüyü! - user1130648

  Türk ulusunun zekasıyla dalga geçme bari be adam. Sanki siz değildiniz, tırlarla...

  hayal - user452215

  Geçenlerde mecliste "eşkiya ile yorgan altı" muhabbeti ve kavgası olmuştu. İşte size tam bir "yorgan altı" hadisesi. Hem IŞID'e karşı koalisyonda yer alacaksın hem de IŞID'e adam taşıyacaksın! Koalisyon ortaklarımız da dört dörtlük!!