Çay diye talaş ve sunta tozu içirmişler

Çay diye talaş ve sunta tozu içirmişler
Çay diye talaş ve sunta tozu içirmişler
Çekmeköy ve Sultanbeyli'nde düzenlenen sahte çay operasyonunda, kaçak çayın içerisine talaş ve sunta tozlarını karıştırarak piyasaya süren 2 kişi yakalandı. Yapılan operasyonda sunta ve talaş karışımlı 10 ton sahte çay ele geçirildi
Haber: İSMAİL SAĞIROĞLU / Arşivi

İSTANBUL - İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne yapılan bir ihbarda, "Bazı kişilerin çayların içerisine talaş ve domuz kanı karırtırarak piyasada sattığını" bildirdi. İhbar üzerine hemen harekete geçen polis geniş çaplı bir soruşturma başlattı. İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri yürüttükleri soruşturmada, Sultanbeyli ve Çekmeköy'de sahte çay imalatının yapıldığı 2 ayrı depo belirledi. Sabahın erken saatlerinde depolara yapılan baskında 2 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

 

 

Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, depo baskını sırasında gördükleri manzara karşısında şaşkına döndü. Şebeke elemanlarının az miktarda kaçak çayı yerlere dökerek çimento kürekleriyle talaş ve sunta tozlarını karıştırarak daha sonra paketleyip sattıklarını tespit etti. Şebeke elemanların, içerisine talaş ve sunta tozlarını karıştırdıkları çayları Dinar ve Alçay logolu sahte paketlere doldurarak piyasalarda sattıkları tespit edildi. İnsan sağlığını hiçe sayarak sahte çay üretimi yapan 2 kişi polis tarafından sorgulanıyor.


DOMUZ KANI ARAŞTIRILIYOR

İhbarı yapan kişinin şebeke elemanlarının, "Sahte çaylara domuz kanı karıştırıyorlar" iddiası da araştırılmaya başlandı. Sahte çaylar İl Sağlık Müdürlüğü laboratuvarlarında incelenecek ve kesin sonuçlar ortaya çıkarılacak


  http://www.radikal.com.tr/111645011164501

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Çay diye talaş ve sunta tozu hk - fgemak

  bu işi yapan failler çay üreticisi firmalar tükekicinin güvenini sarsarak büyük zarar veriyorlar ayrıca insan hayatını hiçe sayarak para kazanma uğruna insanların hayatı ve sağlığı ile oynuyorlar,bunlara çok uzun süreli hapis cezaları verilmesi ile birlikte bütün mal varlıklarına devletçe el konulması lazım,bunlar örgütlü işyapan firmalar esas örgütlü suç kapsamında cezalandırılması gereken insanlar bunlar.