Çeçenistan fahri konsolosu Medet Ünlü öldürüldü

Çeçenistan fahri konsolosu Medet Ünlü öldürüldü
Çeçenistan fahri konsolosu Medet Ünlü öldürüldü
Türkiye'deki Çeçenlere yardım çalışmalarıyla tanınan ve Çeçenistan İçkerya Cumhuriyeti Türkiye Fahri Konsolosu da olan iş adamı Medet Ünlü, uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetti.

ANKARA - Türkiye 'ye gelen Çeçenlere yardım çalışmalarıyla ismi anılan ve aynı zamanda Çeçenistan İçkerya Cumhuriyeti Türkiye Fahri Konsolosu da olan adamı Medet Ünlü, Ankara'daki iş yerinde uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetti.

Olay, Ünlü'ye ulaşamayan yakınlarının dün saat 20.00 sıralarında durumu polise bildirmesiyle ortaya çıktı.

İnceleme başlatan güvenlik güçleri, gece saat 01.00 sularında Çankaya'da Balgat Mahallesi Çetin Emeç Bulvarı'ndaki bürosuna geldiğinde Ünlü'nün silahlı saldırıya uğradığını tespit etti.

Hayatını kaybettiği belirlenen Ünlü'nün cesedi Adli Tıpa Kurumuna kaldırılırken, güvenlik güçleri incelemelerde bulundu.

Delilleri toplayan polis, saat 04.30 sıralarında büronun kapısını mühürledi.

Medet Ünlü, en son geçen ay, ABD 'deki Boston Maratonu'nda yaşanan bombalı saldırılarla ilgili bir Türk televizyonunda programa katılmış, bombalı saldırı olayının kurmaca olduğunu, Çeçen halkının terörizmle bağdaştırılmak istendiğini, bombalı olayın zanlıları 2 Çeçen kardeşin ise kurban olarak seçildiklerini iddia etmişti. (aa)


  http://www.radikal.com.tr/113465611346565

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kamuflaj - düş-ün bulur-sun

  Dünyanın bütün mafyası islam kılığında Türkiye'ye doluştu. Çünki kendilerini islam ile kamufle edip her türlü mafyacılığı yapmak için en uygun yer Türkiye. Yakında Meksika gibi dünyanın kriminal merkezi olacağız. İtalyadan sonra Meksikayı da mafya Hristiyan ayaklarında ele geçirmişti. Mafya mı dindar oldu, din mi mafyalaştı anlamak zor şimdilik.

  boykot - ceug

  çeçen mültecilerin sınır dışı edilip, çeçenlerin öldürüldüğü dönemde iktidarda islamcı bir parti vardı diye yazacak tarih kitapları.

  Kurdistan ve çeçenistan - Secret Garden

  kürdistan konusunda ruslarla anlasan türkler çeçenleri komutanlari ile birlikte ruslara veriyor.bir zamanlar mucahitler kahramanlar diye anilan (islerine gelince balonlardan battalgazi yaratirlar) zavallilar simdi teker teker ruslara teslim edildi.peki ne karsiliginda? bilen varmi ne aldiklarini? hayir kimse bilmez.bu devlet mazlum dusmanidir.isine gelince hitler ile anlasir .suanda israil-amerika dan aldiklari silahlarida kurtler uzerinde deniyorlar.isbirlikci hepsi

  REYHANLI KOMPLOSU DEVAM EDİYOR - pispor

  daha kimbilir kaç insan öldürülecek kaç yerde bombalar patlıyacak.Çünkü hükümet halen süriye muhalliflerini destekliyor ve desteğine devam edeiyor.

  rusya nın işidir!! - dersimera

  malum son çeçen direniş liderlernin zeytinburnun da hollywood tarzı bir aksiyon yöntemiyle suikaste kurban gitmeleri henüz hafızalardan silinmedi.şimdi bu çeçen gönüllüsünün de öldrülmesi baş şüpheli rus istihbaratını akla getiriyor..türkiye, istihbarat örgütlerinin tatbikat ve eylem alanlarına döndü..heralde kendilerini çok rahat ve güvnde hissediyor olmalılar ki böyle ellerini kollarını sallayarak adam öldürüyorlar..