'Çektim, sıktım 3 tane'

'Çektim, sıktım 3 tane'
'Çektim, sıktım 3 tane'
Ankara'daki Gezi Parkı olayları sırasında çekilen bir görüntü ortaya çıktı. Görüntünün 35'inci saniyesinde konuşan bir çevik kuvvet polisi, "Çektim, sıktım 3 tane" ifadesini kullandı

Ankara 'daki Gezi Parkı olaylarıyla ilgili görüntülerde eylemcilere müdahale eden kalabalık bir çevik kuvvet ekibi görüntülere yansıyor. Güvenpark'taki görüntülerin 35'inci saniyesinde kanuşan bir çevik kuvvet polisinin "Çektim, sıktım 3 tane" ifadeleri dikkat çekiyor.

Ankara'da 12 Haziran 2013'te Ethem Sarısülük polis kurşunu ile ölmüştü. Gezi Parkı eylemleri sırasında polis kurşunu ile ölen Ethem Sarısülük'ün ailesi videoyu çeken kişinin kendileriyle temas kurmasını istedi.  Sarısülük'ün ölümüyle ilgili ailesinin açtığı davada polis memuru Ahmet Şahbaz'ın yargılanmasına devam ediliyor.ANKARA'DAKİ OLAYLARDA ÇEKİLEN BİR GÖRÜNTÜ ORTAYA ÇIKTI

Video ile ilgili olarak Ethem Sarısülük'ün abisi Mustafa Sarısülük, sosyal paylaşım sitesi twitter'dan ''Dostlar videoyu çeken şahsı bulduk. Görüntülerin orijinal halini bize iletecek. Her şeyle avukatlarımız ilgileniyor. Herkese çok teşekkürler.'' mesajını paylaştı.

İNCELEME BAŞLATILDI
İnternette düşen görüntüler üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü inceleme başlattı. Emniyet, görüntülerin montaj olup olmadığı, konuşan polisin neyi kastettiği, o polisin Ethem Sarısülük’ün vurulduğu olayda ateş eden polis olup olmadığını araştıracak. Yapılacak incelemenin ardından gerek görülmesi durumunda müfettiş görevlendirilecek.

"NEFSİ MÜDAFAA SAVUNMASI ÇÜRÜMÜŞ OLUR"

Sarısülük Ailesi'nin avukatı Kazım Bayraktar ise görüntülerin davanın seyrini değiştirebileceğini belirterek, “Bununla ilgili hukuki çalışmalarımızı başlattık. Gerekli hukuki hazırlığımızı yapıyoruz. 6. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti davadan çekildiği için davaya hangi mahkemenin bakacağı belli değil. Mahkeme belirlendiğinde bu görüntülerle başvurumuzu yapacağız. Görüntüleri bizde inceleteceğiz, eğer görüntüler montajsız ve gerçekse savcılığın hazırladığı nefsi müdafaaya dayalı iddianamesi tümden çürür. Görüntülerdeki ‘çektim, sıktım 3 tane’ diyen polis, Sarısülük’ü vuran polis Ahmet Şahbaz ise davanın tümden seyri değişir. Sanık polisin, savcının savunduğu nefsi müdafaa savunması çürümüş olur” dedi.

 


  http://www.radikal.com.tr/1164388116438812

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  çeker sıkarsın tabii - genco940

  meydan boş olunca hele hele dayılıkda olunca sıkarsın da, ya karşındaki sıksaydı ne olacaktı. Memura karşı gelmek, silahlı mukavemet, terör örgütüne üye olmak, yardım ve yataklık yapmak, silahlı kalkışma ila. dizerlerdi birileri netice idam yok ağırlaştırılmış müebbet. Şimdi ne olacak bekleyelim görelim, nefsi müdafaayami giriyor yoksa birileri soruşturmaya izin vermeyecekmi. Nasıl olsa koruma altındasın çek, sık umurundamı dünya.

  sarı sülük davası acıklı bir tiyatroya bezedi.çok yazık. - okkes cavus

  insanlık adına bu görüntüleri izleyen hiç hukuktan anlamayan bir kişi dahi. olayı seyretse kasıtlı bilinçli katilin olayına neder biliyormusuz. yazıklar olsun bukadarda tarafgirlik, bukadarda ülkeye yazık edilmez der.polislerin olaylarda nasıl kasıtlı ve düşmanca tavrı, asla görmezden gelinmemeli. hangi merci olursa olsun bu canice davranışları, yok sayarsa bu ülkede insanların can mal güvenliği asla güvencede değildir demektir. adalete ve devlete güven çok sarsılır. buda ülkemiz için çok acı bir tablo olarak görülür. dün faili meçhuller bu gün gün yüzüne çıkmaya başladı ise, yarında bu suçları işleyenler suçluyu saklayanlar torunlarından utanacaklardır toplumdan utanacaklardır..........

  ... - Ilkay

  Senin gibi duzeysizlerin, barbarların memur olamayacagi ortalıkta siddet yayamayacagı demokrasının "demokrası" gibi yasanacagi, namuslu, ahlaklı gunleri de gorecek bu ulke inşallah!

  PAN-ZEHİR HAZRETLERİ - AHVAL

  O insanlar o nerdeyse mağdur gösterdiğin polis arkadaşa yoldan geçerken görüp taş atmadılar. Kahraman edası ile o kalabalığa saldırıp sonra uğradığı bozgunun etkisi ve psikolojisi ile silahına sarılıp insan öldüren bir katil o savunduğun polis...Anladık oy bombardımanına tuttuğunuz din simsarlarından çok sizn iyiliğinizi düşünen Solcuları sevmiyorsunuz lakin hiç değilse dininiz gereği haktan yana, Objektif olun biraz.

  ... - Ilkay

  Cephede dusmana karsı savasan asker gibi polislik yaparsan olacagi bu.

  ... - LoremIpsum

  Kirsalda JITEMin askerin pisligini gizleye gizleye foseptik cukuruna cevirdiler TSKyi, simdi sira emniyette..

  Kiralık katilden korkmayın - falconom

  korkulacak insanlar hayatımızın içinde, gazete yorumlarında, evlerinde televizyon başlarında. tırnakları kırılsa ahlayıp vahlayıp sızlanacak insanlar evladı elinden alınmış anneleri bile yok sayacak kadar hayasızlaşabiliyorlar. polise taş atılınca polis de böyle çeker vururmuş. gün gelir bu sözü söyleyen insanlar da aynı sona maruz kalırlar umarım. Çünkü onların kafaları hiçbir zaman sabahın beşinde hiçbir şey yapmadan, sadece uyuyan insanlara saldırıldığını, çadırlarının ateşe verildiği görülmez. polise taş atılınca böyle olurmuş-muş. Taksime ellerinde karanfillerle çıkanlara ne olduğunu görmezden gelecek kadar onursuz olanlar katilleri de kollamaktan çekinmezler...