Çelik: Demokratikleşme PKK ajandasına göre olmaz

Çelik: Demokratikleşme PKK ajandasına göre olmaz
Çelik: Demokratikleşme PKK ajandasına göre olmaz
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, "Türkiye'nin demokratikleşmesi, demokratikleşme paketi örgütün taktik davranışlarına ya da ajandasına göre konunmlandırılacak bir konu değil" dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, PKK 'nın "çekilmeyi durdurduk" açıklamasına değerlendirdi. Çelik, dmeokratikleme paketinin PKK'nın ajandasına göre oluşturulamayacağını söyledi.

PKK'nın hükümete yöneelik yaptığı "sözünü tutmadı" açıklamalarına değinen Çelik, "Birileri bundan sonra hala terörü ve kan akmasını bir seçenek olarak Türkiye 'nin önüne koymak istiyorsa bunlar zaten hiçbir zaman bunu çözüm süreci olarak görmememiştir. Bu hiçbir şekilde muhatap kabul edilmez.

Deniyor ki bazı sözler yerine getirilmedi. Türkiye'nin demokratikleşmesi, demokratikleşme paketi örgütün taktik davranışlarına ya da ajandasına göre konunmlandırılacak bir konu değil. Örgüt kendi ajandasına göre biçimlendirmeye çalışıyorsa zaten çözüm sürecinin parçası olmamıştır. Çözüm sürecine karşı halkın bu kadar desteği varken kimsenin eski taktikleri uygulayacağına inanmak istemem
" dedi.


  http://www.radikal.com.tr/115002811500283

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  NEDEN GERİ ADIM ATIYORSUNUZ - pispor

  sizin hükümetinizin bir kurumu olan MİT ve BDP temsilcileri İmralıda sayın Öcalanla görüştüklerinde sürecin bu şekilde yürüyeceğini açıklayan siz bdp ve Öcalan şimdi adım atma sırası sizde iken neden durumu zorlaştırıyorsunuz ya siz caydınız bu süreçten ki PKK nın bir eylem yapmasını ve siz kendinizi bu işten sıyırıp işte bakın biz bozmadık onlar bozdu demeniz bir şeyi değiştirmez Sayın Çelik Biz bu sürecin nasıl yürüyeceğini biliyoruz ve bunu da siz İmralı açıkladınız şimdi gerilla çekilmiş yada çekilmemiş bu önemli değil önemli olan süreç şimdi sekiz aydan fazla bir zaman oldu ki fakir halkın çocuklarının tabutları gelmiyor kan akmıyor bundan sonrası artık silah bırakmak bunun için ne gerekiyorsa yapacaksınız bunu siz yada PKK her kim olursa olsun artık biz bir tek asker polis tabutu görmek bir tek cenaze görmek istemiyoruz Siz şunu demeye çalışmaktasınız biz PKK yı İmralı yı Öcalanı yada BDP yi tanımıyoruz onu demeye çalışıyorsanız kusura bakmayın Onlarsız siz bu işi sittin sene çözemezsiniz Çözüm asla ve asla PKK sız olmaz bunu herkes biliyor ve kabulleniyor sizde kabul etmeli ve ortam müsaitken çözüm üretmelisiniz

  derken? - fısıltı

  demokratikleşme mi o ney la? yeniliyor mu,içiliyor mu? yoksa nefes almak gibi bir şey mi? ya da ne bileyim uyumak gibi mi? ya da ağlamak? demokratikleşme nasıl oluyor? konuşarak mı,tartışarak mı? yoksa yoksa öldürerek mi?!

  demokratiklesme - Ahmetsezer

  Demokratiklesme olsun da sizin ajandaniza göre olsun. Keske o ajandayi bi de ögrenebilseydik !