Çelik: Demokratikleşme PKK ajandasına göre olmaz

Çelik: Demokratikleşme PKK ajandasına göre olmaz
Çelik: Demokratikleşme PKK ajandasına göre olmaz
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, "Türkiye'nin demokratikleşmesi, demokratikleşme paketi örgütün taktik davranışlarına ya da ajandasına göre konunmlandırılacak bir konu değil" dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, PKK 'nın "çekilmeyi durdurduk" açıklamasına değerlendirdi. Çelik, dmeokratikleme paketinin PKK'nın ajandasına göre oluşturulamayacağını söyledi.

PKK'nın hükümete yöneelik yaptığı "sözünü tutmadı" açıklamalarına değinen Çelik, "Birileri bundan sonra hala terörü ve kan akmasını bir seçenek olarak Türkiye 'nin önüne koymak istiyorsa bunlar zaten hiçbir zaman bunu çözüm süreci olarak görmememiştir. Bu hiçbir şekilde muhatap kabul edilmez.

Deniyor ki bazı sözler yerine getirilmedi. Türkiye'nin demokratikleşmesi, demokratikleşme paketi örgütün taktik davranışlarına ya da ajandasına göre konunmlandırılacak bir konu değil. Örgüt kendi ajandasına göre biçimlendirmeye çalışıyorsa zaten çözüm sürecinin parçası olmamıştır. Çözüm sürecine karşı halkın bu kadar desteği varken kimsenin eski taktikleri uygulayacağına inanmak istemem
" dedi.