Çelik için 'teftiş' kararı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kamu İhale Kurumu'nun (KİK), Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) 48 paket ihalesiyle ilgili verdiği 'Başbakanlık incelemesi' kararına 'olur' verdi.

ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kamu İhale Kurumu'nun (KİK), Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) 48 paket ihalesiyle ilgili verdiği 'Başbakanlık incelemesi' kararına 'olur' verdi.
Erdoğan ile İMKB Başkanı Osman Birsen arasında imzalanan protokolle, İMKB'nin 400 trilyon lirasıyla 135 okul inşaatı yaptırılması kararlaştırılmıştı. MEB, 6 Eylül 2004'ten itibaren ihaleleri sonuçlandırmaya başladı. Ancak, sonuçların açıklanmasından sonra ihalelerle ilgili yolsuzluk şikâyetleri geldi. 14 paket ihalede 'düzeltici işlem' yapılması kararı alan KİK, şikâyet olmamasına rağmen basında çıkan haberleri ihbar kabul ederek 48 paket ihale için de inceleme başlattı.
Mevzuata göre, şikâyet olmayan ihalelerle ilgili 'düzeltici işlem' kararı alamayan KİK, bu nedenle, 48 paket ihaleyle ilgili belirlemelerini yaparak, 'gerekiyorsa inceleme ve soruşturma yapılması' için ihalelerin Başbakanlığa bildirilmesine karar verdi. Başbakanlık Teftiş Kurulu da Başbakan Erdoğan'ın onayı üzerine ihalelerle ilgili inceleme başlattı.


    http://www.radikal.com.tr/7342017342010

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.