Çelik: Mahalle bekçilerine aldanmayın

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Türkiye'nin birbiriyle derdi olmadığını belirterek, "Mahallede bir sıkıntı yok. Kendini mahallenin bekçisi zannedenlere siz aldanmayın" dedi.

İSTANBUL - Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Türkiye'nin birbiriyle derdi olmadığını belirterek, "Mahallede bir sıkıntı yok. Kendini mahallenin bekçisi zannedenlere siz aldanmayın" dedi.
Çelik, Abdi İbrahim İlaç Sanayi tarafından Bahçeşehir'de yaptırılan Abdi İbrahim İlköğretim Okulu'nun açılış törenine katıldı. "Türkiye, Atatürk'ün gösterdiği çağdaş medeniyet seviyesine sloganlarla çıkamaz. Sloganlarla Atatürkçülük ve kalkınma olmaz.
Vatanını en çok seven insan, işini en iyi yapandır" diyen Çelik, hükümetlerinin en önemli meselesinin eğitim olduğunu vurguladı.
Türkiye'nin gerçekleştirdiği gelişmeleri bazı kimselerin görmemekte direndiğini söyleyen Çelik, şöyle devam etti: "Bu halk, doğulusuyla batılısıyla, kuzeylisi güneylisiyle, Kürdü, Türkü, Çerkezi, Abhazı, Gürcüsüyle, Sünnisiyle, Alevisiyle, başörtülüsüyle, başı açık olanıyla, kadını, erkeğiyle birbiriyle medeni münasebetler içindedir. Kimsenin kimseyle derdi yoktur. Çünkü mahallede bir sıkıntı yok. O kendini çok tepede gören, kendini mahallenin bekçisi zannedenlere siz aldanmayın. Karşınızdakine sen veya ben derseniz, bu düellocu mantıktır. Kapışma ve kavga buradan çıkar. Fakat sihirli bir kelime olan 've' vaziyeti kurtarır. Sen ve ben, meselenin özü budur."