Çelik: Öğrencileri polisle tanıştırmayın

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Manisa'da bir okul müdiresinin şikâyeti üzerine bazı öğrencilerin gözaltına alındığını belirterek, öğretmenleri uyardı...

DENİZLİ - Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Manisa'da bir okul müdiresinin şikâyeti üzerine bazı öğrencilerin gözaltına alındığını belirterek, öğretmenleri uyardı: "Bundan sonra öğrenciyi polisle tanıştıran öğretmen karşısında beni bulur."
Bakan Çelik, dün Denizli'nin Çivril ilçesinde okul açılışlarına katılırken, öğretmenlere uyarılarda bulundu. Öğrencilere pedagojik yaklaşılmasını isteyen Çelik, Manisa'da yaşanan bir olaya değinerek, şunları söyledi: "Bir grup öğrenci vandalizim yapmış, okulun camlarını kırmış gözaltına alınmış. Daha sonra müdire hanımın şikâyeti üzerine gözaltına alınmışlar. Bu çirkin olay eğitime asla yakışmaz. Bizler çocuklarımıza öfkeyle, polisle değil, sevgiyle şefkatle yaklaşmalıyız. Son zamanlarda kulağıma bazı öğrencilerin dayak yediği yolunda haberler geliyor. Bu toplum ömür boyu dayak mı yiyecek? Dayak hayvana bile atılmamalı. Artık bundan kurtulmalıyız".