Çelik: Öğretmenlik gönül işi

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, öğretmenliğin bir gönül işi olduğunu belirterek, "Eğer bu işe gönlünüzü vermemişseniz, aklınızı da bedeninizi de ömrünüzü de mesainizi de verseniz kesinlikle siz öğretmen sayılmazsınız" dedi.

ANKARA - Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, öğretmenliğin bir gönül işi olduğunu belirterek, "Eğer bu işe gönlünüzü vermemişseniz, aklınızı da bedeninizi de ömrünüzü de mesainizi de verseniz kesinlikle siz öğretmen sayılmazsınız" dedi. Çelik dün Eğitim Gönüllüleri Derneği'nce bir et lokantasında düzenlenen '24 Kasım Öğretmenler Günü Özel Programı'nda şöyle konuştu: "Öğretmenlik gönül işidir. Eğer bir insan gönülden engelliyse bu işe talip bile olmaması lazım.
Eğer bir insan mesleğini sevmiyorsa, o işi haz duyarak yapmıyorsa, yeryüzünde bundan daha büyük bir eziyet ve işkence olamaz. Dünyanın parasını alsanız, maaşınız tasavvurunuzun üzerinde bir rakamda da olsa siz mutlu olamazsınız. Büyüklerimizin 'Öğretmenlik zenginlik işi değildir.
Kimse öğretmenlikle zengin olmamıştır. Dünya malı el kiridir, gelir geçer' sözleri var. Sonuç itibarıyla insanların gönlünde, beyninde ve bu kubbede bir hoş sadanız var. Bunun üzerinde durmamız lazım."


    http://www.radikal.com.tr/7643607643600

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.