Çelik: Parasına göre sınıf olmaz

Milli Eğitim Bakanı Çelik, "Parasına, imkanına göre, bağışına göre sınıf’ diye bir şey olmaz. Buna asla müsaade etmem" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, eğitimde birinci, ikinci mevki uygulaması olmayacağını vurgulayarak, "Parasına, imkanına göre, bağışına göre sınıf’ diye bir şey olmaz. Buna asla meydan vermem, müsaade etmem" dedi.
Çelik, Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi'nde düzenlenen 'Risk Altındaki Çocukların Tanımlanması ve Yönlendirilmesi' konulu toplantıya katıldı. Toplantıdan önce gazetecilerin İstanbul'daki Gazi İlköğretim Okulu’nda bağış vermeyen öğrencilerin bir sınıfta toplanması olayına ilişkin soruları üzerine Çelik şöyle konuştu:
"Eğitimde ’birinci mevki, ikinci mevki’ uygulaması olamaz.’Parasına göre, imkanına göre, bağışına göre sınıf’ diye bir şey olmaz. Buna asla meydan vermem, müsaade etmem. Gazi İlköğretim Okulu Müdürü ile ilgili soruşturma başlattık. Sonucunu görürsünüz zaten. Mühim olan, bunun olması değil, eğer biri bir şey yaptıysa, siz de ona seyirci kalırsanız vahim olur. Kimse buna seyirci kalmayacaktır."


    http://www.radikal.com.tr/7574737574730

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.