Cem Boyner: Cadı avı bitti

Cem Boyner: Cadı avı bitti
Cem Boyner: Cadı avı bitti
Gezi Parkı eylemlerine katılan işadamı Cem Boyner, dün çalışanlarına yolladığı e-posta'da "yeni bir Türkiye'nin geldiğini" ve "cadı avının bittiğini" yazdı.

Radikal.com.tr - İşadamı Cem Boyner çalışanlarına gönderdiği mesajda Gezi Parkı eylemlerinin yeni Türkiye 'nin habercisi olduğuna inandığını söyledi. Boyner, "Artık cadı avı bitti" dedi. Eylemlere Nişantaşı'nda katılarak pankartıyla fotoğraflanan Boyner, çalışanlarına gönderdiği e-posta'da şunları yazdı: 
Perşembeden sonra ülkem için, sevdiklerim için kaygı içindeydim. Orantısız güç, sökülen kaldırımlar, kepenk açmayan esnaf. Günler boyunca. Normal hayatı yaşamanın ayıp geldiği günler. Ama bir yandan da coşkulu, heyecanlı, ümit doluyum. Ben hayatımda ilk kez demokratı, liberali, muhafazakârı, çevrecisi, Çarşı’sı, FB’lisi, GS’lisi ve nicesinin ortak bir duruşla yan yana gelip seslerini yükseltebildiklerini gördüm. Bugün sembol ağaçlar, yarın bir başkası. Her ne kadar arada şiddet başvuruları yaşansa da büyük çoğunluğu barışçıl mesajlar içeren bu duruş yeni Türkiye’nin habercisi olabilir mi? Bence evet. Bundan sonra bu ülkenin insanları cadı avına müsaade etmeden aslanlar gibi ağaçları, çevreyi, tüm yaşam tercihlerini sonuna kadar savunacak. Artık bizlerin etrafımızdakilere moral verme, umut ve heyecanımızı yayma zamanı geldi. Bugün düne göre daha güzel vitrinler yapalım, akla gelmemiş kampanyalarla müşterilerimizi şaşırtalım, gülümsetelim, onlara dokunalım. Yüzünüze en tatlı gülümsemenizi takın. Sevinin, gücünüz ve geleceğiniz için.

TWİTTER'A GİRDİ

Bu arada Gezi eylemleri nedeniyle yakınları için endişelendiğinden Twitter'a girdiğini söyleyen Boyner, sosyal medyada yayılan "Halkın Kabinesi" listesinde ' Ekonomi Bakanı' olarak yer aldı.