Cem Garipoğlu 230 gün sonra cinayet yerine götürüldü

Cem Garipoğlu 230 gün sonra cinayet yerine götürüldü
Cem Garipoğlu 230 gün sonra cinayet yerine götürüldü

Cem Garipoğlu iki psikolog eşliğinde getirildiği villaya sokulurken polis güvenlik önlemi aldı. FOTOĞRAF: ERTAN KILIÇ

Olay tatbikatı için Bahçeşehir'deki villaya getirilen Cem Garipoğlu içeri girmek istemedi ve 'susma hakkı'nı kullandı
Haber: ERTAN KILIÇ / Arşivi

İSTANBUL - Münevver Karabulut cinayeti zanlısı Cem Garipoğlu, genç kızın başı kesik cesedinin Etiler’de bir çöp konteynırında bulunmasından 230 gün sonra dün cinayeti işlediği villadaydı. Uzun yıllar ailesiyle birlikte Bahçeşehir’deki villada yaşayan Cem Garipoğlu bu kez tatbikat için evine getirildi.
Teslim olduğu sırada savcılıkta cinayeti tüm detaylarıyla anlatan Cem Garipoğlu’nun tatbikat sırasında da olayı detaylarıyla anlatması bekleniyordu. Ancak ‘olay anını hatırlamak istemediği için’ önce eve girmek istemeyen Garipoğlu tatbikat sırasında da savcının soruları üzerine “Ruh halim iyi değil” diyerek cevap vermedi.
Garipoğlu, Karabulut ailesinin avukatı Rezan Epözdemir’in verdiği dilekçenin ardından dün sabah geniş güvenlik önlemleri arasında Bahçeşehir’deki villaya getirildi. Garipoğlu’na olay yeri tatbikatı sırasında iki psikolog eşlik ederken binaların çatısına keskin nişancılar yerleştirildiği görüldü.  Garipoğlu’nun kilo almış ve tıraş olmuş hali dikkat çekti.
Soruşturmayı yürüten savcılar Faruk Erşan Yılmaz ve Mustafa Öztürk eşliğinde yapılan tatbikata, Cem Garipoğlu’nun avukatı Aytekin Kaya da katıldı.
Tatbikat sırasında evin içinde ve bahçesinde Garipoğlu’na yer gösterme işlemi yaptırıldı. Garipoğlu savcının cinayetle ilgili soruları üzerine “Ruh halim iyi değil” diyerek yanıt vermedi ve susma hakkını kullandı. Garipoğlu’nun avukatı Aytekin Kaya, gazetecilerin, ‘Cem’in ruh hali nasıldı’ sorusunaysa Kaya, “Tabii ki çok kötüydü. Olay yerinde psikolojisi bozuktu. Kendisine olay günü burada yaşanan her şey soruldu. Ancak müvekkilim hiçbirinde konuşmak istemedi” diye yanıtladı.

Liseyi dışarıdan bitirecek
Yine yoğun güvenlik önlemleri altında evden çıkan Cem Garipoğlu, Maltepe’deki Gençlik ve Çocuk Tutukevi’ne gönderildi. 29 Ekim günü 18 yaşına girecek olan Garipoğlu’nun Silivri Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’ne nakledileceği, bu arada liseyi dışarıdan bitirmek için başvuruda bulunduğu, talebinin de kabul edildiği öğrenildi.