Cem Garipoğlu cinayeti anlattı

Cem Garipoğlu cinayeti anlattı
Cem Garipoğlu cinayeti anlattı
3 Mart'ta Beşiktaş'ta bir çöp konteynırında cesedi bulunan Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu, 197 gün sonra teslim oldu. Garipoğlu, verdiği ifadede cinayeti nasıl işlediğini anlattı


Özden ATİK

İSTANBUL - Cem Garipoğlu, Gülhane’deki İstanbul Çocuk Mahkemesi’nde psikologlar ve avukatları eşliğinde iki savcı tarafından yaklaşık yedi saat sorgulandı. Cem Garipoğlu, kafasını toparlayamadığını belirtmesi nedeniyle sorguya sık sık ara verildi. Yorgun olduğunu ifade eden katil zanlısı sık sık sinir krizi geçirdi. Cem Garipoğlu, olay günü kız arkadaşı Münevver Karabulut ile Bahçeşehir’deki evlerine geldiklerini, Münevver mutfaktayken cep telefonundaki mesajlarına baktığını, gördüğü mesajlar üzerine de tartışmaya başladıklarını anlattı. Cem Garipoğlu mutfaktan aldığı bıçakla Münevver Karabulut’u bıçakladığını söyledi. Testereyle ilgili sorular üzerine ise gerisini hatırlamadığını, valize sığmadığı için testereyle kestiğini ifade etti. Cem Garipoğlu, cesedi attıktan sonra tekrar eve döndüğünü, annesinin yerdeki lekeleri sorması üzerine kusmuk olduğunu söyleyip birlikte temizlediklerini anlattı. Cemgaripoğlu,  nerede kaldığıyla ilgili soruları da olaydan sonra tanımadığı biri tarafından üç-dört saat süren bir yolculuk sonunda bir eve götürüldüğünü, yemekleri de kendisini götüren bu kişinin 15 günde bir getirdiği şeklinde yanıtladı.

 

 

ŞAKA YAPMIŞ

 

 

Cem Garipoğlu., daha önce MSN kayıtlarında "Önce sana sarılırım. Başlarım sıkmaya boğana kadar" şeklindeki yazışmaları ile ilgili sorulara da "Şaka yaptım" diye cevap verdi. Katil zanlısı, Münevver ile ciddi bir ilişki içinde olduğunu, pişman olduğunu ve basında yansıtıldığı şeklinde biri olmadığını da söyledi. Cem G. sahte nüfus cüzdanı ile ilgili soruya da, barlara girebilmek için kendisinin yaptığını ifade etti. Savcıların uyuşturucu kullanıp kullanmadığı şeklindeki sorularına "Kullanmadım" diye yanıt veren Cem Garipoğlu, ailesinden uzak olmasının da kendisinde herhangi bir olumsuzluk yaratmadığını, herhangi bir ruhsal bunalımı olmadığını belirtti. Olayın vahametiyle ilgili olarak herhangi bir cinsel istismara maruz kalıp kalmadığı da sorulan Cem Garipoğlu daha önce böyle bir olaya maruz kalmadığını belirtti. Daha önce neden teslim olmadığı şeklindeki soruya ise, korktuğu için teslim olmadığını söyledi. Cem Garipoğlu sorgusunun ardından tasarlayarak canavarca hisle ve çocuğa karşı adam öldürmek suçundan mahkemeye sevk edildi.

POLİSE VERDİĞİ İFADE

 

 

Cem Garipoğlu, Çocuk Şube Müdürlüğü'nde de şu ifadeyi verdi: "Münevver'in cesedi bavula sığmadığı için cesedi testereyle parçalayıp gitar kutusuna koydum. Etiler'deki cesedi bıraktığım yeri rasgele seçtim . Yurtdışına çıkmadım, bilmediğim bir yere beni bir kişi götürdü. Tanımadığım bir kişi bilmediğim bahçeli bir eve götürdü, o evde kaldım. Olayda satanizm yok  Çok üzgünüm o ölmeseydi ben ölseydim 
Bahçeşehir'deki evde 700 bin dolar yoktu. Daha önce yakalanıp bırakılmadım "


Asayiş Şube Müdürlüğü'nde yedi saat tutulan Cem Garipoğlu, hakkındaki gıyabi tutuklama kararı yüzünden sorgulanmadı. Polislerin sorularına cevap vermeyen Cem Garipoğlu sık sık su istedi. Cem Garipoğlu, 18 yaşından küçük olduğu için Üsküdar'daki Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Resmi olarak ifadesi alınmayan Cem Garipoğlu, polisle yaptığı sohbet sırasında “Çok pişmanım. Keşke ben ölseydim. Bir anlık bir olaydı” dedi. Cem Garipoğlu, “Hiç yurtdışına çıkmadım. Hep İstanbul ve çevresindeki illerdeydim” diye konuştu.

 


ELBİSELER YENİ DEĞİL AMA TEMİZDİ

 

Münevver Karabulut'u öldürmekten zanlı Cem Garipoğlu, polislerle arasında geçen konuşmalar arasında, yurtdışına hiç çıkmadığını, bilmediği bir yere bilmediği bir kişi tarafından götürüldüğünü söyledi.

Polis göre, cinayetin işleniş şekliyle ilgili bir tereddüt yok. Teslim alındığında psiklojisi çok bozuk olan, üzgün görünen ve titreyen Cem'in üzerindeki kıyafetler de yeni değil ancak temizdi. Cem'i teslim aldıktan sonra “Gel koçum, sen bize emanetsin” dediği ileri sürülen polise göre olayın satanizmle ilgisi yok. “Pişmanım, keşke onun yerine ben ölseydim” diyen Cem Garipoğlu, Münevver Karabulut'u olay günü okuldan almış ve annesine de “Bir arkadaşımla geliyorum evi boşalt” demişti. Cem Garipoğlu, “Bu hunharlık niçin” sorusuna “Bilmiyorum”, “Münevver'in başını niye kestin?” sorusuna ise ‘Kafası bavula sığmadığı için” yanıtını verdi, Cem Cem “Testereyi almak nereden aklına geldi?” sorusunu da “Bilmiyorum” diyerek yanıtladı.

 

 SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

 

 

Münevver Karabulut'u öldürdüğü suçlamasıyla kırımızı bültenle aranırken 197 gün sonra polise teslim olan Cem Garipoğlu, gözaltında sırasında cinayet anı sorulurca titreyerek sinir krizine girdi. Polisler, fenalaştığı için Cem'e bir daha cinayet anı ile ilgili soru sormadı.

Polis, Cem Garipoğlu'nun avukatı ile teslim olduğu Bahçelievler'deki yerde bulunan bütün MOBESE kemeraları toplayarak incelemeye aldı.

İstanbul Valisi Muarrem Güler, Cem Garipoğlu'nun gözaltına alınması üzerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul polisine teşekkür ettiğini aktardı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Valisi Muammer Güler'e "Cem ne zaman yakalanırsa yakalansın bana haber verin" demişti.


Cem Garipoğlu'nun yapılan üst aramasında cebinden sadece kendi adına düzenlenmiş kredi kartı bulundu. Yapılan incelemede kredi kartının hiç kullanılmadığı tespit edildi.


İLK BİLGİ ERDOĞAN'A

Cem Garipoğlu'nun teslim olduğu bilgisi ilk olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a verildi.(dha)


  http://www.radikal.com.tr/95490195490173

  YORUMLAR
  (73 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  PSİKOPATLIĞIN NE OLDUĞUNU ANLAMAK İÇİN - karga sesli

  Psikopatlığın ne olduğunu anlamak için siyasette Abdullah Öcalanlara, aşkta ise Cem Garipoğullarına bakmak yeterli değildir. Kapitalist dünyada ve kendi içimizdeki irili ufaklı faşistleri de keşfedebilirsek, psikopatlığın çok daha tatmin edici tanımını yapabilecek konuma gelebiliriz.

  ßende onlar yasındayım!!!!!!!! - duyqu_18

  belkı suan herkesın yon werdıhı tawırdan farklı bı tawrım ama kendımce haklıym.. ya benım yasımda ıkısıde.. ıkısıde daha kucuk.. yabdıhı dogru deıl berbat bısı kı saklanmasıda cabası.. fakat.. fakat katlıam yabanlar yada 3-4 kısıyı oldurenler gayette rahat deıllermıydı_? hangımız bu denlı sorguladık_? hangımız bu denlı nefret ettık_? artk cem garıpoglu denılınce kımse donup bakmıck.. ya 1 yerıne 2 tane kayıp gıden hayat_? ceme ne olacak sımdı_? keske bn olseydım demıs b ılıyor olumun bu kosulda yasamakdan daaha ıı olduhunu.. yazık gercektn ceme bugun tvde bakdm yazk.. hangı medya hangı kanal bu denlı bı katılın pesındn kostu_? korkkutmayn oda ıyı yada ktu bızım vatandasımız.. bu topraklr arasında ne pislikler warkı bunlara goz yumarken bı kısının ustune gıdılmesın..

  yazık!!! - ertnertn

  197 gün boş durmamışlar oturup bi senaryo yazmışlar. ama yazıkkı zamanları fazla yetmemiş ki senaryo pek inandırıcı olmamış. kıskançlıktan işlemiş cinayeti! bu nasıl bir ruh halidir ki bir insan kıskançlıktan dolayı böyle vahşi bir cinayet işleyebiliyor? diyelim ki kıskançlıktan işledi bu cinayetı o zaman bu adamın nasıl bir ruh hali var ve bu ruh haliyle neden akıl hastanesine kapatılmıyor da cocuk cezavıne gırıyor?utanmasalar kahraman ilan edecekler. zaten kımse dovun oldurun demıyor ama bu kadar ıyı nıyetlı davranmak ta fazla değil mi? noldu bızım vıcdanımıza boyle bır katıle nasıl ıyımser bakabılıyoruz? bu cocogun ya akıl hastanesıne kapatılması gerekıyor ya da en agır cezayı alması gerekiyor. eger boyle olmazsa emınım benım gıbı mılyonlarca ınsanın vıcdanı sızlayacak. YAZIK ne hale geldik!!

  Uyandığına sevindik... - murattix

  Evet, Dilara bu olayın vehemmiyetini biraz anladığın için tebrik ederim seni. Daha da realistik anlayabilmen için sana tavsiyem, git bir koyun al kendine ve onu öldür, bıçak ve testereyle parçalara ayırmaya çalış. O zaman tam olarak anlayacaksın. Hadi onu yapamadın, git bir tavuk al da kesmeye çalış. O bile yeter. Diğer yorum yazan arkadaşlar arasından, yok efendim bu ülkede selde şu kadar kişi öldü, yok trafikte bu kadar kişi ölüyor, hastanede yangın çıkıyor ölünüyor vs...ne oluyor, o ölenler hemen unutuluyor gibisinden düşünenlere katılmıyorum. Bu ölümleri de unutmuyoruz, her can değerli ancak o tip ölümlerde ihmal, tedbirsizlik, cahillik ve birazda kötü şans faktörleri var. Münevver'in cinayetinde ise bunlar yok. Herkesin hissettiği aynı : Planlanmış, kasıtlı, soğukkanlı aşağılayıcı bir cinayet. Ve bunu yapan Cem ve diğerleri halen planlar yapmaya devam ediyorlar...Paralarına, güçlerine güvenerek bu işten en az zararla çıkacaklarından, medyayla, polisle, adalet sistemi ve daha doğrusu hepimizle dalga geçip eninde sonunda kurtulacaklarından çok eminler. Ama bence o kadar emin olmasınlar. Türk milletinin de sabrı biryere kadar. Linç etme girişimi falan çok yanlış. Ama eğer adalet çarpık işleyecek olursa, o zaman medeni olarak herkes tepkisini ortaya koymalı ve bu olayın unutulup gitmesine, kapatılmaya çalışılmasına müsaade etmemelidir. Ümidimiz şu ki, haklı olan fakir çoğunluk, gücü olan ama haksız azınlığı eninde sonunda hep altetmiştir. Bu tarih boyunca binlerce yıldır böyle olmuştur. Lütfen ümitsiz, inançsız ve birbirine güvensiz olmayalım yeterki. Her türlü zorluğa karşı koyarak yaşanasıdır bu güzel ülkemiz, ancak ümitsiz, inançsız ve güvensiz yaşayamayız.

  sanırım haklısınız.. - diLaRa...

  aşık deilim kukla da deilim sadece fazla iyimser yaklaştığımı düşünüyorum bu olaya.. sonraki yorumları da okuyunca herkese hak verdim haklısınız o bi katil ve çok vahşi bi cinayet işlemiş..

  YALAN - Hevwelatî

  verdiği ifade tamamen yalan dan ibaret.

  "sen bize emantesin koçum (!!??)" - figen sacik

  bunu söylediği iddia edilen polis memurunun "olayın satanizmle ilgisi yok!" ibaresini de kullanması PESSS!! dedirtiyor.... ve tüm bunlar bizlerin gözü önünde olup bitiyor...kıl kıpırdamıyor...kırık kolu yen içinde saklamaya bile gerek duyulmuyor! ...yahu bu ne aymazlıktır böyle! ...bu ne münasebetsizliktir! ...PARA nın gücüne inanırdım ama bir psikopatı , bir katili "koç" yapabileceğine aklım ermezdi....güvenliğimizin emanet edildiği "polis" teşkilatının tekrar gözden geçirilmesi ve bu söylemin ağzından çıktığı iddia edilen polisin de derhal açığa alınıp sorgulanması gerekmektedir...hayali ihracatın kitabını yazan birileri "dava"nın zamanaşımına uğramasından hüküm giymedi....sadizmi ritüele dönüştüren cani de "18 yaş altı" olduğundan çocuk muamelesi görür ve hayatına muzlu sütünü içiren polis amcalar eşliğinde devam eder....anne bir kusmuk temizler, bir yurt dışında eğitimine devam eden çocuğuna yemek pişirir...baba işinden yorgun argın evine gelir ve ailecek çorbaya kaşık sallarlar... hukuk sisteminin ve sözüm ona demokrasinin geldiği son noktada ben gibi vatandaşlar da o çorbanın sıcak olup bir gaflet sonucu kaşık sallayanların üzerine dökülmesini beklerler....ÜTOPİK !!