Cem Garipoğlu geceyi ağlayarak geçirmiş

Cem Garipoğlu geceyi ağlayarak geçirmiş
Cem Garipoğlu geceyi ağlayarak geçirmiş
Maltepe Ceza İnfaz Kurumları Kampusu'na konulan Münevver karabulut cinayetinin katil zanlısı Cem Garipoğlu 3 gün karantinada tutulacakCİNAYETİN AYRINTILARINI ANLATTI HABERİ İÇİN TIKLAYINÖmer ERDEM


İSTANBUL - Münevver Karabulut’u öldürdükten sonra kafasını keserek Etiler’de bir çöp kutusuna koyduğu iddiasıyla 197 gün sonra teslim olan Cem Garipoğlu, tutuklanınca konulduğu cezaevindeki ilk gecesini ağlayarak geçirdi.
Mahkemece tutuklanan Cem Garipoğlu, saat 23.40 sıralarında Maltepe Ceza İnfaz Kurumları Kampusu’na getirildi. Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndaki koğuşlardan birine yerleştirilecek olan Cem, geceyi karantinada geçirdi. Gece boyunca hiç uyumayan Cem'e ilk yemeği sahur saatinde verildi. Cezaevinin sahur menüsü, akşam yemeğinde çıkan, tas kebabı, pilav, üzüm hoşafı oldu. Cem'e sabah kahvaltısında ise reçel, tereyağı, peynir ve çaydan oluşan menü verildi.
Her gün 5 bin kişiye yemek çıkarılan cezaevinde kantin bulunmadığından Cem'in menü dışında karnını doyuracak bir seçeğini yok. Cem Garipoğlu, 3 gün karantinada tutulacak. Sonra da Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndaki A, B ve C bölümlerinden oluşan koğuşlardan birine yerleştirilecek. Katil zanlısı, 18 yaşına gireceği 20 Ekim'den sonra aynı kompleks içindeki L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Bölümü’ne yerleştirilecek.KOMPLEKSTE 5 CEZAEVİ VARMaltepe Çocuk ve Gençlik Kapalı Cezaevi Adalet Bakanlığı Maltepe Ceza İnfaz Kurumları Kompleksi içinde diğer cezaevi binalarından yüksek duvarlar ile ayrılıyor. Cezaevinin iç güvenliği infaz koruma memurları dış güvenliğini ise jandarma sağlıyor. Maltepe’nin kuzeyinde kalan Büyükbakkalköy bölgesinde yer alan cezaevi kompleksi büyük bir arazi üzerinde bulunuyor.
2007 yılında yapımı tamamlanan Maltepe Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü, Türkiye’deki büyük cezaevi komplekslerinden biri. 3 L tipi, 1 çocuk ve gençlik, 1 açık ceza infaz kurumu olmak üzere toplam 5 ceza infaz kurumundan oluşan kampüste ayrıca, 140 lojman, ve bu bölümde, otopark, restoran ve fast-food, ziyaretçi bekleme mahalli bulunuyor. Tüm kampüsü ısıtacak Merkezi ısıtma sisteme sahip kampüste ayrıca, mutfak, hastane ve çamaşırhane de yer alıyor.
Bakırköy Kadın ve Çocuk Cezaevi’nin yeniden inşa edilecek olması üzerine burdaki çocuklar, geçtiğimiz yıl kampüste oluşturulan Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu bölümüne nakledilmişti. 334 çocuk kapasiteli bu bölümler, A, B ve C olmak üzere toplamda 36 koğuş bulunuyor. (dha)