Cem Garipoğlu kemik tespiti için getirildiği hastanede yuhalandı

Cem Garipoğlu kemik tespiti için getirildiği hastanede yuhalandı
Cem Garipoğlu kemik tespiti için getirildiği hastanede yuhalandı

Tanınmaması için jandarma kıyafeti giydirilen Cem Garipoğlu?nun geldiği duyulunca hastane karıştı. FOTOĞRAF: M.AKİF ERDEM / DHA

İSTANBUL - Münevver Karabulut cinayetinin katil zanlısı Cem Garipoğlu kemik yaşının tespiti için dün hastaneye götürüldü. Hastanedekiler, cezaevine götürülmek üzere araca bindirilirken Cem’e ‘katil’ diye bağırdı. Cem Garipoğlu, 197 günlük kaçışın ardından, 18’ini doldurmasına kısa süre kala teslim olmuş, Karabulut ailesinin avukatları da Garipoğlu’nun 18’inden büyük olduğunu iddia ederek kemik yaşı tespiti için başvurmuştu.
Cem Garipoğlu bu talep üzerine dün tutuklu bulunduğu Maltepe Cezaevi’nden Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi. Saldırıya uğramasını önlemek için jandarma kıyafeti giydirilen Garipoğlu’nun geldiği duyulunca, hastane çalışanları, hasta ve hasta yakınları toplanıp Garipoğlu’nu yuhaladı. 

Güvenlik bunalttı
Araçtan indirilmeden önce jandarmalar güvenlik için koridor oluşturdu. Garipoğlu’nu yuhalayan göstericilerin cezaevi aracına yaklaşmasına izin verilmedi. Jandarma ve özel güvenlik görevlilerinin geniş güvenlik önlemi nedeniyle hasta ve hasta yakınları giriş ve çıkışlarda zorluk yaşadı. Bu yüzden güvenlik görevlileri ile hasta ve yakınları arasında tartışmalar çıktı. Hastanedekiler Garipoğlu’na ‘katil’ diye bağırdı. (Radikal)