Cem Garipoğlu Moskova'da görülmüş

Cem Garipoğlu Moskova'da görülmüş
Cem Garipoğlu Moskova'da görülmüş
İstanbul'da başı kesilerek öldürülen Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun Moskova'da olduğu iddia edildi.

 

Tülay Garipoğlu'nun kızı Sakine ile birlikte 'Sakine'nin pasaportunun uzatılmasıyla ilgili bir işlem için' geçen hafta Moskova Büyükelçiliği konsolosluk bölümüne geldi. Kızının pasaport işlemleri yapılırken, konsolosluk görevlilerin şüphelenmesi üzerine anne ile kızının büyükelçilikten kaçarcasına uzaklaştığı iddia edildi.

Tülay ve Sakine Garipoğlu'nu bina dışında bekleyen bir erkeğin daha olduğu ve üçünün de hızla büyükelçilikten uzaklaşarak kayıplara karıştığı, Anne ve kızı bekleyenin Cem Garipoğlu olduğu ileri sürüldü.

Katil zanlısı Cem'in babası Nida ve annesi Tülay Garipoğlu mart ayında da gözaltına alınmış, ifadelerinden sonra serbest bırakılmıştı. Tülay Garipoğlu, serbest bırakılmasının ardından kayıplara karışmıştı.

Bu arada, pasaport işlemini mutlaka yaptırması gereken Garipoğlu ailesinin tekrar büyükelçiliğe gelmesi olasılığına karşı yetkililer tarafından önlem alındığı, ancak ailenin bir daha elçiliğe uğramadığı kaydedildi.