Cem Garipoğlu yine Moskova'da 'görüldü'

Cem Garipoğlu yine Moskova'da 'görüldü'
Cem Garipoğlu yine Moskova'da 'görüldü'

3 Mart?tan beri aranıyor.

İSTANBUL - İki ay önce başı kesildikten sonra cesedi gitar kutusuna konulan Münevver Karabulut’un katil zanlısı olarak her yerde aranan Cem Garipoğlu’nun Moskova’da görüldüğünü iddia edenlerin sayısı artıyor.
Daha önce Türkiye’nin Moskova Büyükelçiliği konsolosluk bölümüne geldiği ve pasaport işlemleri yapılırken, konsolosluk görevlisinin şüphelenmesi üzerine Garipoğlu’nun büyükelçilikten hızla uzaklaştığı belirtilmişti. Aynı tarihlerde Garipoğlu’nu Moskova’nın değişik yerlerinde gördüklerini iddia eden iki Türk işadamı daha ortaya çıktı. İsimlerinin açıklanmasını istemeyen kişilerden ilki, Garipoğlu olduğunu düşündüğü kişiyi Türkiye’nin Moskova Büyükelçiliği’nin birkaç yüz metre ilerisindeki Europeyski İş Merkezi’nde gördüğünü iddia etti.
Görgü tanıklarından ikinci kişi ise, Garipoğlu’nu Leninski Prospekt üzerinde ‘Kafe 15’ adlı işyerinde gördüğünü iddia etti: “Kesin oydu.  20 gün kadar oldu. ‘Kafe 15’, işyerime yakın olduğu için arkadaşlarımla hep orada yemek yeriz. O gün gene oraya gittik. Yüzü hiç yabancı gelmeyen bir kişi gördüm. Yanında da ona benzeyen başka biri vardı. Ben ona dikkatli dikkatli bakınca rahatsız olup  yanındaki ile yabancı dil konuşmaya başladı. Yemeklerini bitirmeden çıkıp gittiler. Başının üzerinde bir güneş gözlüğü vardı. Saç ve sakalı hafif uzamıştı.” (dha)