Cem Garipoğlu'nu kaçırdıklarını itiraf ettiler

Cem Garipoğlu'nu kaçırdıklarını itiraf ettiler
Cem Garipoğlu'nu kaçırdıklarını itiraf ettiler

Mehmet Karakayalı.

Baba Nida Garipoğlu'nun şoförü Ahmet Badur ile Mehmet Karakayalı, Cem Garipoğlu'nun saklanmasında rol aldıklarını itiraf etti

 

 Münevver Karabulut’un katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun saklanmasıyla ilgili sırlar çözülüyor. Cem'in babası, Nida Garipoğlu'nun şoförleri Cem'in saklanmasına yardım ettiklerini itiraf etti. 197 gün boyunca saklanan Cem Garioğlu'na babası ve şoförlerinin yardım ettiği ortaya çıktı.

Polise göre Nida Garipoğlu'nun şoförü Ahmet Batur, Burgaz Rakı Satın Alma Müdürü Mehmet Karakayalı ile yine bir Burgaz Rakı çalışanı, Cem Garipoğlu'nun cinayeti işledikten sonra ortadan kaybolmasına aktif olarak katıldı. Gözaltına alınan şüpheliler Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildikten sonra psikolojik baskı için ayrı ayrı nezarethanelerde 4-5 saat tek başına tutuldu. Daha sonra sorguya geçildi. Sorguda Ahmet Batur ve Mehmet Karakayalı, Cem'i tanımadıkları bir kişiye teslim ettiklerini söyledi. Bu yüzden Cem'in 197 gün nerede saklandığı henüz belirlenemedi.  Önce olaya karıştıklarını kabul etmeyen zanlıların uzun süren çapraz sorgu sırasında daha fazla dayanamayarak itiraflarda bulundukları öğrenildi.
Nida Garipoğlu'nin şoförü Ahmet Batur'un ifadesinde "Olay günü patronum, Cem'i almamı söyledi. Ben de Mehmet Karakayalı ile birlikte Cem'i Bahçeşehir'deki evlerinden aldık. O anda cinayete karışmış olduğunu bilmiyorduk. Cinayet işlemiş birine yardım ve yataklıkta bulunmadık. Sadece patronun dediklerini yerine getirerek Cem'i arabaya aldık. İki saat boyunca arabayla dolaştırdık. Daha sonra Mehmet Nida Garipoğlu'nun da bulunduğu arabadaki kişilere teslim ettik" dedi.  Bu ifadeler doğrultusunda polis kaçırma ve saklama olayında rol alan diğer kişileri tespit etmeye çalışıyor.  Emniyet yetkilileri, “Herşey umduğumuz gibi gidiyor. Resmi ifadelerin alınmasından sonra açıklama yapacağız” dedi. (dha)