Cem Garipoğlu'nun annesi de 'mavi bülten'le aranıyor

İSTANBUL - Başı testereyle kesilerek öldürüldükten sonra çöpe atılan Münevver Karabulut cinayetinde, polis zanlıyı yakalayabilmek için ailenin izini sürüyor. Babası daha önce tutuklanan zanlı Cem Garipoğlu’nun, yurtdışında olduğu sanılan annesi ve kardeşleri için mavi bülten çıkarıldığı iddia edildi.
İki buçuk ay önce parçalanmış cesedi Etiler’deki bir çöp konteynerında bulunan 17 yaşındaki Münevver Karabulut’un katil zanlısı Cem Garipoğlu’nun yakalanması için yurtiçinde Asayiş Daire Başkanlığı, yurtdışındaysa Türk İnterpolü çalışmalarını sürdürüyor. Kırmızı bültenle aranan Garipoğlu’na ulaşmak içinse anne Tülay Makbule, kardeşi Sakine ve ağabey Levent için mavi bültün çıkarıldığı iddia edildi. Mavi bülten, ‘uluslararası bir suçlunun bulunduğu yeri belirlemek’ için kullanılıyor. Yapılan incelemelerde Garipoğlu’nun Rusya’da olan annesi ve kardeşlerinin Schengen vizesi bulunduğu, Rusya’dan başka ülkelere rahatça gidip gelebileceklerinin belirlendi.
Öte yandan Karabulut’un cesedindeki incelemede, cinayetin birden fazla kişi tarafından işlendiği ortaya çıkmıştı. DNA’ların kime ait olduğunun tespiti için Garipoğlu’nun üç arkadaşından kan ve doku örneği alımına karar verilmişti. (Radikal)