Cem Karaca tekbirlerle...

Solunum ve kalp yetmezliği sonucu önceki gün hayata veda eden Cem Karaca, vasiyet ettiği gibi 'tekbirlerle' toprağa verildi.

İSTANBUL - Solunum ve kalp yetmezliği sonucu önceki gün hayata veda eden Cem Karaca, vasiyet ettiği gibi 'tekbirlerle' toprağa verildi. Karaca'nın cenazesi Üsküdar'daki Seyyid Ahmet Deresi Mescidi'nde kılınan cenaze namazının ardından, Karaca Seyyid Ahmet Deresi Kabristanı'nda babası Mehmet İbrahim Karaca'nın mezarı üzerine defnedildi.
Törene Cem Karaca'nın eşi İlkim Erkal Karaca, eski eşi Feride Balkan, oğlu Emrah Karaca, Moğollar grubu üyeleri, Erkin Koray, Edip Akbayram, Sezen Cumhur Önal, Berkant, Kayahan, Bedri Baykam, Berhan Şimşek, Özdemir Erdoğan, Ersen, Selda Bağcan, İlhan İrem, Yavuz Bingöl, Mahsun Kırmızıgül, Haluk Levent, Nejat Yavaşoğulları, Onur Akın gibi müzisyenlerin yanı sıra Kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Beşiktaş Belediye Başkanı Yusuf Namoğlu, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Bakırköy Belediye Başkanı Ahmet Bahadırlı gibi siyasetçiler ve 'Anadolu pop'un ustasını uğurlamak isteyen 2 bin kadar hayranı katıldı.
Ahmet Kaya'dan 'selam'
KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Fettullah Gülen ve Ahmet-Gülten Kaya adına çelenkler yollandı.
Ambulans açıklaması
Karaca'nın acılı eşi İlkim Karaca da "Kazalarda görüyorum ambulanslar çok zor gidiyor. Maalesef Cem Karaca'da da böyle oldu" diye konuştu. Ambulansın geç geldiği iddialarına ilişkin İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'nce
başlatılan araştırma ise sürüyor. Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Prof. Erman Tuncer, acil servisteki ses kayıtlarına göre saat 07.26'da ilk ihbarı yapan ilk kişi aşırı heyecana bağlı olarak adresi ve telefon numarasını veremediği için, ambulansın üç dakika kadar sonra harekete geçebildiğini söyledi.
(Radikal, aa)