Cem Küçük: Yarbay Alkan paralel ağzıyla konuşuyor

Cem Küçük: Yarbay Alkan paralel ağzıyla konuşuyor
Cem Küçük: Yarbay Alkan paralel ağzıyla konuşuyor
24 TV'de yayınlanan programda Star Gazetesi yazarı Cem Küçük, Türkiye'yi sarsan Yarbay Mehmet Alkan'ın sözlerini yorumladı. Küçük, "Paralel ağzıyla, FETÖ ağzıyla konuşuyor" dedi.

Star yazarı Cem Küçük, yüzbaşı kardeşini şehit veren Yarbay Mehmet Alkan için “Paralel ağzıyla, FETÖ ağzıyla konuşuyor” dedi.

Kardeşi yüzbaşı Ali Alkan’ı, PKK ’nın saldırısı sonucu şehit veren Yarbay Mehmet Alkan dün cenaze töreni sırasında, “Buradaki vatan evladı daha 32 yaşında. Vatanına, sevdiklerine doyamadı. Bunun katili kim? Bunun sebebi kim? Düne kadar çözüm diyenler ne oldu da sonradan savaş diyor” şeklinde konuşmuştu.

Bu sabah 24 TV’de yayınlanan programda konuşan Star Gazetesi yazarı Cem Küçük, Türkiye ’yi sarsan Yarbay Mehmet Alkan’ın sözlerini yorumladı.

Küçük şunları söyledi: “Burada yarbayın kardeşi şehit oldu. Bizim de şehidimiz. Bütün Türkiye’nin şehidi. Allah rahmet etsin. Ama yarbayın yine de, çok da bir şey demek istemiyorum çünkü zamanı değil,  böyle dememesi lazım. Sen PKK’ya laf etmeyip devletin başındaki bir numaraya, cumhurbaşkanımıza, başkomutana laf ediyorsan nasıl askerlik yapacaksın. Nasıl PKK ile mücadele edeceksin. Bir de kullandığın söylem de, yarbay için söylüyorum bunu, paralel ağzıyla, FETÖ ağzıyla laflardır bunlar. Bunlara gerek yok. Acısı var. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun o yüzbaşımızın. Ama bu şekilde çözüm süreci bilmem nedir diye FETÖ ağzıyla PKK ağzıyla bu lafları söylemenin gereği yok.” (hurriyet.com.tr)

 

Şehidin yarbay ağabeyi: "Çözüm diyenler neden şimdi savaş diyor?"

Yarbayın öfkesini görmediler

O yarbayın öfkesi ve düşündürdükleri