Cem Küçük: Yarbay Alkan paralel ağzıyla konuşuyor

Cem Küçük: Yarbay Alkan paralel ağzıyla konuşuyor
Cem Küçük: Yarbay Alkan paralel ağzıyla konuşuyor
24 TV'de yayınlanan programda Star Gazetesi yazarı Cem Küçük, Türkiye'yi sarsan Yarbay Mehmet Alkan'ın sözlerini yorumladı. Küçük, "Paralel ağzıyla, FETÖ ağzıyla konuşuyor" dedi.

Star yazarı Cem Küçük, yüzbaşı kardeşini şehit veren Yarbay Mehmet Alkan için “Paralel ağzıyla, FETÖ ağzıyla konuşuyor” dedi.

Kardeşi yüzbaşı Ali Alkan’ı, PKK ’nın saldırısı sonucu şehit veren Yarbay Mehmet Alkan dün cenaze töreni sırasında, “Buradaki vatan evladı daha 32 yaşında. Vatanına, sevdiklerine doyamadı. Bunun katili kim? Bunun sebebi kim? Düne kadar çözüm diyenler ne oldu da sonradan savaş diyor” şeklinde konuşmuştu.

Bu sabah 24 TV’de yayınlanan programda konuşan Star Gazetesi yazarı Cem Küçük, Türkiye ’yi sarsan Yarbay Mehmet Alkan’ın sözlerini yorumladı.

Küçük şunları söyledi: “Burada yarbayın kardeşi şehit oldu. Bizim de şehidimiz. Bütün Türkiye’nin şehidi. Allah rahmet etsin. Ama yarbayın yine de, çok da bir şey demek istemiyorum çünkü zamanı değil,  böyle dememesi lazım. Sen PKK’ya laf etmeyip devletin başındaki bir numaraya, cumhurbaşkanımıza, başkomutana laf ediyorsan nasıl askerlik yapacaksın. Nasıl PKK ile mücadele edeceksin. Bir de kullandığın söylem de, yarbay için söylüyorum bunu, paralel ağzıyla, FETÖ ağzıyla laflardır bunlar. Bunlara gerek yok. Acısı var. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun o yüzbaşımızın. Ama bu şekilde çözüm süreci bilmem nedir diye FETÖ ağzıyla PKK ağzıyla bu lafları söylemenin gereği yok.” (hurriyet.com.tr)

 

Şehidin yarbay ağabeyi: "Çözüm diyenler neden şimdi savaş diyor?"

Yarbayın öfkesini görmediler

O yarbayın öfkesi ve düşündürdükleri

 

 


  http://www.radikal.com.tr/142090714209075

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  parallel evrendeki akp! - zebda

  akpliler paralel paralel diye diye gerceklikten iyice kopup kendileri gercek hayatın dışında havada paralel bir çizgiye oturdular...yandaşlıkdan en basit olguları bile göremeyecek durumdalar..ortada net gercekler olgular var..tayyibin yanlış ve inatçı politikasını tüm dünya görüyor..sebepleri sonucları kanıtları bulguları son derece net...yanlış suriye ve kürt politikası türkiyeye pahalıya mal oluyor...ortada böyle kaya gibi bir gercek varken hala albay parallel falan demek akplilerin gerceklik algısının artık tamamen koptuğunu gösteriyor..türkiye kamuoyunun dışında başka parallel bir evrende kendi kendilerine yaşıyorlar , yandaşlık filtresinden cıkamadıklarından buz gibi gercekleri göremiyorlar..gözlere perde inmiş.....dünyanın gercekleri artık onların gercekleri değil..tamamen filmden kopmuş durumdalar!

  - user1128874

  esasında komutan herkesin kendine sorması gereken soruyu adam gibi haykırıyor.yanlış olan sesizce kendine sorması yerine adam gibi haykırması zaten her zaman öyle olmadımı kral çıplak misali

  !!!!!!!! - akmerter

  Hukkuksuzluğa ses çıkaran Kürtler PKK'lı;Türkler ise PARALELCİ.Muhaliflerini susturmanın en kolay yolu bu olsa gerek.Dünün zencileri bugünün beyazları yer değiştirir;fakat değişmeyen tek şey: ölen yoksul çocukları.

  - user1124390

  Bu ülkede demokrasi sorunu var. Zaten devlet başkasının hakkını kısıtlamadığı zaman ortada etnik temelli sorunlar olmayacaktır.

  kene - ozdemirda

  memleket osmanli'nin yikilmadan onceki haline benziyor. rusvet/yolsuzluk almis yurumus, kamu mallari saga-sola peskes cekiliyor, adam kayirma, hak yeme girla, egitim dili icinde yasanan donemin emperyalist devletlerinin dili, dis devletlerin eliyle yapilmaya calisilan samimiyetsiz, guduk islahatlar ele yuze bulastirilmis ve yonetimin en ufak bir muhalefete tahammulu yok. osmanli nufus olarak cogunlukta oldugu halde, icinde oldugu zorba ve tepeden bakan tavri yuzunden balkanlari kaybetmisti vaktiyle. turkiye'nin bu sekilde, savasi yucelten bir politika ile dogu ve guneydogu'nun bir kismini zaman icerisinde kaybedecegini metin senturk bile goruyordur. yazik, daha fazla kan, daha fazla gozyasi bekliyor memleketi. giyabinda keneyi tebrik etmek istiyorum, sayesinde akan kanlar yetmedi, daha fazlasini da akitacak. onu ve sulalesini doyurmaya yetmedi memleket cocuklarinin kanlari uzerinden kazandigi kirli paralar..