Cem Özer'e gözaltı

Kaçak elektrik kullanmaktan yargılandığı davada ifade vermediği için gözaltına alınan ünlü şovmen, ifade verdikten sonra serbest bırakıldı.

Şovmen ve sinema oyuncusu Cem Özer, kaçak elektrik kullandığı iddiasına ilişkin hakkında açılan dava kapsamında ifade vermediği için gözaltına alındı. Özer, mahkemede ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.
Sarıyer'deki konutunda kaçak elektrik kullandığı iddiasıyla Sarıyer Sulh Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Özer, duruşmalara katılmadığı için mahkemece hakkında gıyabi tutuklama kararı çıkarıldı. Etiler'deki Akatlar Kültür Merkezi'nde sahnelenen 'Tanrım Beni Baştan Yarat' adlı oyundan sonra Asayiş Şube Müdürlüğü İnfaz Büro Amirliği ekiplerince hakkında gıyabi tutuklama kararı olduğu gerekçesiyle dün akşam gözaltına alınan Özer, polisteki işlemleri tamamlandıktan sonra Sarıyer Adliyesi'ne sevk edildi. Sulh Ceza Mahkemesi'nde ifadesine başvurulan Özer, uzun süreli turnelere çıktığını belirterek, "Bir pazar günü dönünce elektriğin kesik olduğunu gördüm. Çağırdığım elektrikçi kofranın yerini sordu, söyledim. Ardından da evin elektriği geldi. Sonra BEDAŞ ekiplerinin incelemeleri sırasında bu bağlantının sayaç devre dışı bırakılarak doğrudan yapıldığı belirlenmiş" dedi.
Gerçek adının Feridun Cem Özer olmasından dolayı işlemler için kendisine ulaşılmakta güçlük çekildiğini, iki yıldır da Çeşme'de yaşadığı ve söz konusu evi kullanmadığı için hakkında açılan davadan haberdar olmadığını iddia eden Özer, "Bürokrasinin kurbanı oldum" diye konuştu.
İfadesi alındığı için hakkındaki gıyabi tutuklama kararını kaldırdığı Cem Özer'i serbest bırakan hakim, Özer'in ödediğini bildirdiği 410 milyon liranın BEDAŞ'tan sorulmasını kararlaştırarak, duruşmayı erteledi.