Cemaat Aziz Yıldırım'dan para istedi mi?

Cemaat Aziz Yıldırım'dan para istedi mi?
Cemaat Aziz Yıldırım'dan para istedi mi?
Aziz Yıldırım terör savcılığına verdiği ifadede cemaatin kendisinden 50 milyon dolar istediği yönündeki iddiaya da yanıt verdi.

RADİKAL - Al Jazeera’den Selahattin Günday’ın haberine göre futbolda şike soruşturması ve davasında ‘kumpas kurulduğuna’ ilişkin soruşturmada Aziz Yıldırım ‘müşteki’ sıfatıyla Perşembe günü ifade verdi. Terör savcılığına ifade veren Yıldırım, “illegal bir yapının Fenerbahçe ’yi ele geçirmek için kumpas kurduğunu” iddia etti.

Savcı bu iddianın ardından Yıldırım’a Galatasaray Başkanı'nın ortaya attığı '50 milyon dolar’ iddiasını sordu.

Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat geçen ay “Fethullah (Gülen) grubu, Aziz Yıldırım’dan 50 milyon dolar istedi. Aziz Yıldırım da Fenerbahçe de bu parayı vermedi. Ondan sonra malum süreç başladı. Henüz sonlanmayan bir süreç” demişti.

'KULAĞIMA GELDİ'

Al Jazeera’den Selahattin Günday’ın haberine göre, Yıldırım bu konudaki soruya muğlak bir yanıt verdi. Kendisine ‘doğrudan böyle bir talep ile gelinmediğini, para istenmediğini’ belirtti. Ancak ‘bu yöndeki iddiaların kulağına geldiğini de’ ifadesine ekledi.

Aziz Yıldırım, Aralık ayında ''Futbolda Şike'' soruşturmasında kendisine ve kulübe yönelik ‘kumpas’ kurulduğu iddiasıyla, Şike soruşturması ve davasında görev alan polis ve hakimler hakkında suç duyusunda bulunmuştu.

Aziz Yıldırım, savcılığa sunduğu dilekçesinde Türkiye ’de illegal bir yapının kritik kurumları ele geçirmek için ‘kumpas’ şeklinde yöntemlere başvurduğunu öne sürerek, "Söz konusu bu illegal yapının bir başka ve önemli hedefi de taşıdığı ekonomik ve sosyal önem sebebi ile futbol kulüpleri ve yönetimleri olmuştur. İllegal yapı, 17 ve 25 Aralık kalkışması öncesinde, 7 Şubat’ta MİT’e, 3 Temmuz da ise Fenerbahçe Spor Kulübü’ne karşı benzer ‘kumpas’ eylemleri içinde bulunmuştur” demişti.