'Cemaat, İsrail'le de görüşme istemişti'

'Cemaat, İsrail'le de görüşme istemişti'
'Cemaat, İsrail'le de görüşme istemişti'
Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, dershanelerin kapatılması ile ilgili tartışmada cemaate sert ifadelerle yüklendi.

Kanal 24'te yayınlanan 24 Dakika programına konuk olan Dilipak, canlı yayında kendi çocuklarının aldığı eğitimi anlattı, dershane ve üniversiteye hazırlık sürecinin çocukların psikolojisini bozduğunu söyledi ve 'Gülen Cemaati'nin dershaneler ile ilgili tepkisine Mavi Marmara ile yanıt verdi. Dilipak "İHH Mavi Marmara ile yardım götürürken İsrail ile konunun görüşülmesi gerektiğini öğütleyen bir anlayış bugün iktidarla böyle bir çatışmaya giremez" dedi.

İşte Dilipak'ın canlı yayında söyledikleri:

- Benim çocuğum liseyi bitirene kadar yaklaşık 2 üniversitenin formasyonuna sahip oldu. 2 dil öğrendi, Türkçe de biliyor, 3 dil. Dünyaya rol modeller yetiştirecekseniz, vizyoner bir gençliğe ihtiyacınız var. Ben okullardaki eğitimi anlayamıyorum. Dili öğrensin, ne Kürtçesi, Farsça, Arapça, Bulgarca öğrensin. Bunları da milli eğitim kabul etsin. Özgür çocuklar birilerinin çizdiği çizgilere hapsolmasın.

- Psikolojiik tedavi alıyorlar gençler, dershaneler kapanırsa psikologlar sokağa dökülmeli bizim müşterilerimiz azalacak diye.

- İsmek'te bu kadar öğrenci sanat dersi alıyor niye karnesine yazılmasın bunlar. Halk eğitimde ders alıyor, Üsküdar Musiki Cemiyeti'nde ders alıyor. Niye burada alınan eğitimleri, çocuğun karnesine yazmıyorsun. Benim çocuğum nereden ders alırsa alsın aldığı derse dair sınav yapılsın karnesine yazılsın.

- Bu tartışmanın sürdürdüğü bir kampanya, yorumlar büyük ölçüde farklı bir duruma gelmiş. Ümid ederim öbür taraf da hoşgörü söylemine geri döner, toplumdaki görüşe bakınca, öğrenciler üzerinden siyasi polemik sürdürmenin kimseye faydası yok. Wall Street Journal'e verdikleri mülakatlar var, İHH Mavi Marmara ile yardım götürürken İsrail ile konunun görüşülmesi gerektiğini öğütleyen bir anlayış bugün iktidarla böyle bir çatışrmaya giremez. Benim siyasi gücüm yok, kimseye şöyle yapın diyemem diyen bir kişinin talebelerinin böyle bir tartışmayı sürdüreceğini düşünmüyorum.


  http://www.radikal.com.tr/116237311623733

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  özgürlükten bahsedene, - guvent

  bir bakın hele...

  Masum AKP - PAN-ZEHİR

  İsrail ile irtibat halinde olunsaydı belkide Mavi Marmara olayında pisi pisine o kadar insan can vermezdi. Bunu söyleyince kötü olunuyor ama mayınları temizleme işini İsrail'e verip onlarca yıl toprakları kullanma hakkını (toprağını satmanın diğer adı) İsrail'e vermeye cesaret eden AKP'nin lider takımına laf yok öylemi.... Bariz şekilde cemaate darbe vurmayı amaçlayanların, kurunun yanında yaş da yanar misali on binlerce öğretmenin işsiz kalmasına yol açacak bu hesapsız hareketinin bedelini ödeyeceğinden kuşkunuz olmasın.

  bak sen şu işe - x-rayspex

  israil'le olan askeri anlaşmalar da cemaat yüzündendir yoksa akp sütten çıkmış ak kaşık