'Cemaate yakın isimler TRT'den tasfiye ediliyor' iddiası

'Cemaate yakın isimler TRT'den tasfiye ediliyor' iddiası
'Cemaate yakın isimler TRT'den tasfiye ediliyor' iddiası
Hükümet ve AK Parti çevreleriyle Gülen Cemaati arasında, dershanelere yönelik yasa taslağının ortaya çıkmasından sonra iyiden iyiye görünür hale gelen gerilimle ilgili olarak yeni bir iddia ortaya atıldı.

Radikal.com.tr – Hükümet ve AK Parti çevreleriyle Gülen Cemaati arasında, dershanelere yönelik yasa taslağının ortaya çıkmasından sonra iyiden iyiye görünür hale gelen gerilimle ilgili olarak yeni bir iddia ortaya atıldı.

Tarafların, medyada kendilerine yakın isimler üzerinden sürdürdükleri tartışmada daha önce de dile getirilen ‘tasfiye’ iddialarının gerçekleşmeye başladığı belirtiliyor. Buna yönelik son iddia, “Cemaate yakın isimlerin TRT’den tasfiye edildiği” yönünde.

Zaman gazetesi dış haberler editörü Mustafa Edib Yılmaz tarafından diye getirilen bu iddiaya göre, cemaate yakınlığıyla bilinen isimler TRT’den uzaklaştırılırken, Zaman gazetesinden ayrılanlara TV programı veriliyor!

İşte Zaman gazetesi editörü Mustafa Edib Yılmaz’ın Twitter’daki hesabı üzerinden duyurduğu çarpıcı iddialar:

“TRT başvurusunda cevap: Sizinkiler binanın önünden bile geçemez! Danaya girenler TRT'ye giremiyor mu artık?”

“ZAMAN'dan ayrıl köşe verelim, TV programı yaptıralım... Duyuyoruz bilesiniz, yarın da yazarız herkes duyar!”


  http://www.radikal.com.tr/116470811647081

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  mesnetsiz iddialar - Sedative

  Bu iddiaların sahibi de, bunu "haber" yapanlar da bir zahmet biraz araştırsın. 5N1K diye bir şey var. Zaman Gazetesi'nden biri twitterda bir şey söylüyor, doğru mu yanlış mı diye bakmadan da Radikal bunu aynen haber yapıyor. Ne oldu? Radikal de mi cemaatin yayın organı?