Cemaatten hükümete: Bu son uyarı

Cemaatten hükümete: Bu son uyarı
Cemaatten hükümete: Bu son uyarı
Zaman gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, büyük yolsuzluk operasyonunun ardından Hakan Şükür'ün istifasını değerlendirdi: AK Parti, bu istifayı, en samimi uyarı olarak anlamalıdır. Belki de son uyarı...

Zaman gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, AKP İstanbul Millet vekili Hakan Şükür’ün geçtiğimiz gün gelen sürpriz istifasını dün twitter hesabından değerlendirdi.

Önce dün sabah başlayan büyük yolsuzluk operasyonu ile ilgili tivitler atan Gülerce, operasyonun Gülen Cemaati ile ilgisi olmadığını iddia etmiş ancak Gezi olaylarına atıfta bulunarak “Bu operasyon, devlet operasyonudur. Hangi devlet diye sormak yerine Gezi olaylarından beri olan bitene bakılsın” demiş, daha sonra bu tivitleri silmişti.

Gülerce dün gece takipçileriyle yeni mesajlar paylaşarak Hakan Şükür’ün istifasına cemaatin bakışını anlattı. İstifa konusnuda hükümete ‘bu belki de son uyarı’ diyen Gülerce, twitter kullanıcıları tarafından bu ifadenin bir tehdit olduğu yönünde uyarıldı. Ancak sözünün arkasında duran Gülerce bu kez ‘dostça uyarı’ dedi.

İşte Gülerce’nin tartışma yaratan tivitleri:

Hakan Şükür eleştirilirken empati de yapılmalı. O şimdi Hizmet'in cesur ve kahraman bir evladıdır. Parti disiplinine evet. Ama bir parti yönetiminin her kararı, sorgulanamaz, eleştirilimez hale gelirse, bunun demokrasideki yeri nedir? Hakan Şükür'ün istifası, 2013'ün en önemli siyasi olayıdır. AK Parti , bu istifayı, en samimi uyarı olarak anlamalıdır. Belki de son uyarı... Hakan Şükür'ün açıklamaları, tamamen Hizmet camiasının hissiyatıdır. Öyle okunursa, hükümet-cemaat meselesine Hizmet açısından bakma olur... Ülkemizin huzuru, kutuplaşmanın önlenmesine bağlı. Bu yönde yapılan dostça uyarılar asla tehdit değildir. "son uyarı." ifademi, tehdit diye yayanlar var. Dostça uyarı diyorum. Hakan Şükür'ün istifası, sesini duyuramayan bir insanın son çaresidir.


  http://www.radikal.com.tr/1166771116677124

  YORUMLAR
  (24 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  CEMAAT'IN GUC KORLUGU - Equalizer001

  ABD-Israel Birlesik Gizli Istihbarat Servisleri ile AKP Hukumeti arasindaki baslayan siyasi cekismeden kendine pay cikarmak isteyen Cemaat, etine buduna bakmadan cekismeye siyasi oyuncu olarak katilmak istiyor. Bu isteklerini de AKP?ne casus olarak yerlestirdikleri Hakan Şükür?ün istifasinin hükümete son uyarı oldugu demecini Zaman Gazetesi yazari Hüseyin Gülerce?ye verdirerek acik ediyorlar. Rabbim (!) ne olur, bu cemaatcilere biraz daha akil ver! Ver ki; ABD-Israil-Turkiye Ucgeni'nin haritasi yapilmamis, derin sularinda bogulup yok olmasinlar!

  Sucu disariya atmayin - cartony

  Akp'ye ya da 'hizmet' cemaatine yapilacak en buyuk iyilik onlarin bir amerikan plani eseri oldugunu dusunmektir. Evet amerikanin ulkemiz de dahil olmak uzere bircok ulkede plani var ve adim adim uyguluyor. Ama akp de cemaat de bu ulkede destek buluyor, nasil? Din. Insanlarin dusunmesinin onundeki iki engelden biri dindir. Ikincisi de futbol. Bizde bu ikisi arasindaki farki bile ayirt edemeyen milyonlarca insan varken sucluyu amerikalarda aramak amerikaya bile haksizlik olur.

  Huseyin Gulerce camianin basin sozcusumu - alperadsiz

  Hizmeti seven birisi kendi dusuncelerini kendi sayfasindan paylasiyor; ondan sonra sanki butun camia ya sempati duyanlar oyle dusunuyormus gibi bir hava estiriliyor.

  İŞİ BİTİRİLE! - Ali Fakı

  Kılıçdaroğlu AKP'nin yerel ve merkezi yönetimleri hakkında bir sürü yolsuzluk davası açmıştı, taraflı yargı sayesinde, hemen hemen hesini kaybetti ve tazminatlar ödedi. Eski ABD Büyükelçisi Eric Edelman ABD'ye gönderdiği raporlarda (Wikileaks), Başbakanın dünyanın en zengin siyasetçileri arasında olduğunu ve İsviçre bankalarında 8 ayrı hesabının olduğunu yazdı, Deniz Feneri davası (ki Almanlar asrın en büyük yolsuzluk davası denildi), çocuklarının "gemicikten" gemi filolarına terfi etmesi yazıldı ve çizildi ve pislikler halı altına süprüldü, unutturuldu. Türkiye'nin Suriye'de El Kaideci terörü destekleyen politikaları, Irak ve Mısır siyasetleri, "One Minute" ve Mavi Marmara olayları Amerikan ve İsrail çıkarlarına zarar vermeye başladı ve ABD kararını verdi: Türkiye halkını soyman senin işin, karışmam! ve fakat benim çıkarlarıma zarar verirsen ben bilirim ne yapacağımı, İŞİ BİTİRİLE!

  hz isadan alıntı - thirth eye

  ilk taşı günahsız olan atsın

  Dinsizin hakkından imansız gelir derler... - Ali Fakı

  Bu deyişi şöyle değiştirmek zamana ve mekana daha uygundur diye düşünüyorum: Din ile aldatanın (AKP olailir) hakkından imanla (Dershanelerle) dolandıran gelebilir!

  Hırsızlık, dolandırıcılık islamın kaçıncı şartı! - makarenko

  Yıllardır kendi içlerinde bildikleri hırsızlık, usulsüzlük bilgilerini dershane, kadrolaşma tartışmaları ortaya çıkınca ifşa etmeye başladılar. Yıllardır aralarında sıkıntı yoktu ve hırsızlıkları, bakan torpillerini, izinsiz müteahhit işlemlerini halktan gizlemesini bildiler. Bugün ne şantaj yapan ne de usulsüz işler yapan kişiler bu ülkenin ihtiyacı olan insanlardır. Onlar kendi menfaatleri için bu siyasete girdiklerini halka göstermiş oldular. Şimdi hangisini tutacağız tartışmasında iki ucu ...lu değnek atasözü çok anlamlıdır. Bu ülkenin ve bizlerin şerefli yöneticilere ihtiyacı vardır.