Cem'den umut kesildi

Kocaeli Samanlı Dağları Aytepe mevkiinde geçen pazar anne ve babası kulübe inşa ederken kaybolan dört yaşındaki Cem Şen'in izine rastlanamayınca, askerler aramaya son verdi.

İZMİT - Kocaeli Samanlı Dağları Aytepe mevkiinde geçen pazar anne ve babası kulübe inşa ederken kaybolan dört yaşındaki Cem Şen'in izine rastlanamayınca, askerler aramaya son verdi. Ormanda güçlükle süren çalışmalara katılan bazı gönüllü arama-kurtarma ekipleri de bölgeyi terk etmeye başlarken, sivil savunma ekipleri araştırmayı sürdürüyor.
Cem'in bulunması için, kaybolduğu nokta olan Servetiye Köyü yakınlarındaki Aytepe'nin yaklaşık 25 kilometrelik çevresi, İzmit Sivil Savunma, AKUT , AKAY, SAKAY, Yalova KA 77, ORDOS, Gölcük Sivil Savunma ve İstanbul Komando Taburu'ndan 150 kişilik ekiple takviye edilen jandarma timlerince tarandı. Ancak Cem'le ilgili ona ait olduğu ileri sürülen birkaç ayak izi dışında bir ize rastlanmadı.
Aranmadık yer kalmadı
Jandarma önceki akşam, bölgedeki derin vadileri ve yüksek kesimlerde vahşi hayvanların yoğun olduğu bölgeleri de taradı. Bölgeyi bilen avcılarla birlikte ayı inlerine bile girildi, ancak bu zorlu ve riskli araştırmadan da hiçbir ipucu elde edilmedi. Ankara'dan gelen dört kişilik ORDOS ekibine ise domuz sürüsü saldırdı. Ekip ağaçlara tırmanarak kurtuldu.
İl Jandama Alay Komutanı Albay Aydın Kurudal, bir ince arama daha yaptıklarını, çalı dipleri dahil her yerin araştırıldığını, ancak sonuç alınamayınca askeri birliklerin aramaya son verdiğini açıkladı.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Aydın

  ,

  İstanbul

  ,

  AKUT