Cem'i basın yakaladı!

Cem'i basın yakaladı!
Cem'i basın yakaladı!

Pek çok gazete dün Cem Garipoğlu?nun yakalandığını yazdı.

İSTANBUL - Etiler’de başı gövdesinden ayrılmış olarak bulunan Münevver Karabulut’un katil zanlısı Cem Garipoğlu’nun yakalandığı iddiası dün birçok gazetede yer aldı. Yenişafak gazetesi Garipoğlu’nun Ermenistan - Rusya sınırında yakalandığını yazdı. Ancak iki ülke arasında sınır olmadığı hesaba katılmamıştı. Haberler yalanlandı.
Kamuoyu Cem Garipoğlu’nun yakalanması için sabırsızlanırken, Türk basını dün ilginç bir habere imza atarak, Garipoğlu’nun yakalandığını duyurdu.
Yenişafak Gazetesi ‘özel haber’ logosuyla verilen haber gazetenin sürmanşeti ‘Cem garipoğlu Ermenistan’da yakalandı’ydı. Habere göre emniyetin üç kişilik timi zanlıyı Ermenistan’ın Rusya sınırına yakın bir yerde yakalamıştı. Fakat, Ermenistan’ın Rusya sınırı olmadığını hesap etmemişti.
Star gazetesi, Sabah, Hürriyet, Milliyet gazeteleri de dünkü birinci sayfalarında ‘Garipoğlu yakalandı iddiası’ başlıklı haberlerinde böyle bir duyum olduğunu ancak doğrulanmadığını yazdı. Posta gazetesi, Yenişafak’taki haberdeki aynı iddiaları yazdı.
Beklenen açıklamayı İçişleri Bakanı Beşir Atalay yaptı: “O bilgi doğru değil. Ermenistan’da yakalandığı yolundaki bilgi doğru değil ama birkaç gün önce de açıkladık ‘çember iyice daraldı. Kısa sürede umuyorum sonuca ulaşılacak.” (Radikal)