Cem'i bir eve götürüp saklayanlar kim?

Cem'i bir eve götürüp saklayanlar kim?
Cem'i bir eve götürüp saklayanlar kim?

Cem Garipoğlu ?pişman olduğunu? söyledi, ?Babama üzüldüğüm için teslim oluyorum? dedi. FOTOĞRAF: HASAN ÖRNEKOĞLU / DHA

Cem Garipoğlu tanımadığı biri tarafından İstanbul'da bahçeli bir eve götürülüp yedi ay saklanmıştı. Polisin 'Başını niye kestin?' sorusuna 'Kafası bavula sığmadığı için' dedi...

İSTANBUL - Münevver Karabulut cinayetinden yedi ay sonra yakalanabilen katil zanlısı Cem Garipoğlu, 197 günlük firarına ilişkin ilk bilgileri verdi. Garipoğlu, iddiasına göre yedi ayı İstanbul’da ‘tanımadığı bir kişi tarafından götürüldüğü, bilmediği bir yerdeki bahçeli bir evde’ geçirdi. Garipoğlu, Emniyet’te, pişmanlığını dile getirip “Keşke ben ölseydim” dedi fakat, “Başını neden kestin” sorusuna ürkütücü bir yanıt verdi: “Kafası bavula sığmadığı için...”  
İddiaya göre avukatları tarafından Gayrettepe’deki Asayiş Şube Müdürlüğü’ne teslim edildiğinde Garipoğlu’nun psikolojisi hayli bozuktu, üzgün görünüyordu ve titriyordu. Giysileri yeni değil fakat temizdi. 
Bir süre tutulduğu Asayiş Şube Müdürlüğü’nde ve daha sonra 18 yaşından küçük olduğu için gönderildiği Üsküdar’daki Çocuk Şube Müdürlüğü’nde, ilk başta sorulara cevap vermedi. Polisin sorularını yanıtlayan Garipoğlu, Münevver Karabulut’u olay günü okuldan aldığını anlatırken “Firari olduğum süre içerisinde yurtdışına çıkmadım. Bilmediğim bir yere, tanımadığım bir kişi tarafından götürüldüm. Kaldığım bu bahçeli evde gündemi sürekli takip ediyordum” dedi.
Pişmanlık duyduğunu söyleyen Garipoğlu, “Keşke o ölmeseydi de ben ölseydim” dedi. “Başını niye kestin?” sorusunu “Kafası bavula sığmadığı için” yanıtlayan Garipoğlu, Karabulut’u çok sevdiğini, o gün evdeyken cep telefonunda bazı mesajlar görünce kıskandığını ve mutfakta yemek yaparken yanına gidip bıçak aldığını anlattı. Sonrasını hatırlamadığını söyleyen Garipoğlu’nun, babasının gömleğinde kan izi bulunmasını ise, cinayet sonrası elini sildiğini anlatarak açıklamaya çalıştığı öğrenildi. Garipoğlu’nun ayrıca cesedi attıktan sonra tekrar eve döndüğünü, annesinin yerdeki lekeleri sorması üzerine kusmuk olduğunu söyleyip birlikte temizlediklerini anlattığı belirtildi.
Garipoğlu, kendisini götüren kişinin 15 günde bir yemek getirdiğini,  sahte nüfus cüzdanını ise barlara girebilmek için kendisinin yaptığını ifade etti.  Üzerinden kullanılmamış bir kredi kartı çıkan Garipoğlu’nun gözaltı sırasında cinayet anı sorulunca titreyerek sinir krizine girdiği kaydedildi.
Garipoğlu, saat 07.00 sularında getirildiği Çocuk Şubesi’nden üç saat sonra götürülürken vatandaşlar üzerine yürümek istedi. Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki sağlık kontrolünün ardından Sirkeci’deki Çocuk Mahkemeleri binasına getirilen Garipoğlu, burada pedagog, psikolog ve sosyal hizmet uzmanı eşliğinde ve dört savcı huzurunda ifadeye alındı. Mahkeme Garipoğlu’yu ‘canvarca hislerle kasten adam öldürmek’ suçundan tutukladı. Cem Garipoğlu gece Maltepe Kadın ve Çocuk Cezaevi’ne gönderildi.