Cemil Çiçek'ten uyarı: Uludere Raporu basına sızmasın

Cemil Çiçek'ten uyarı: Uludere Raporu basına sızmasın
Cemil Çiçek'ten uyarı: Uludere Raporu basına sızmasın
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Uludere Raporunu hazırlayan İnsan Hakları İnceleme Komisyonu'nu, raporun basına sızdırılmaması konusunda uyardı.

Uludere’de 34 vatandaşın öldürüldüğü operasyonla ilgili 28 Şubat 'ta açıklanacağı duyurulan raporla ilgili TBMM Başkanı Cemil Çiçek 'ten uyarı geldi. Çiçek, Uludere Raporu üzerinde de çalışan Meclis İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanlığı'na bir yazı gönderdi. "Raporun önce Meclis Başkanlığı'na sunulmasını, basına sızmamasını" istedi.

CNN Türk’ün haberine göre Çiçek, " Zaman zaman sözkonusu raporla rMeclis Başkanlığı'na sunulmadan kamuoyu ile paylaşılabilmekte" sözleriyle rahatsızlığını dile getirdi.

Çiçek, "Basın tarafından bu raporlar çeşitli mülahazalara yani düşüncelere konu edilebilmektedir" diyerek bu durumun sakıncalı olduğuna dikkat çekti.

Çiçek, "Bu nedenle komisyonunuz ve alt komisyonunun tarafından üretilen raporların öncelikle başkanlığa sunulması önem arz ediyor" dedi.


  http://www.radikal.com.tr/112251811225181

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sakin ha!!! - futbol

  Aman ha,sakin disariya sizmasin önce kendileri görsünler ve nelerin paylasilmasi gerektigi yani halk ne kedarini bilmeli onlar belirleyecekler...Artik hic utanmadan sikilmadan acik acik emir veriyorlar...her sey onlarin denetimi altinda olacak.neyin ne olduguna onlar karar verecekler,sinopta bdp lilere saldiranlar chp li dediler yalan cikti,basbakan cikiyor hic alakasiz alevilik din degildir diyor sanki alevilik dindir diyen varmis gibi...her seyi kendileri belirlemek istiyorlar,bizlerde korkudan neredeyse altimiza edecegiz.aman bana bir sey olmasin sunu yazmayalim kizarlar bunu yazmayalim iceri atarlar....hitler almanyasindaki durumdan daha beter bir haldeyiz.artikbasimizi kumdan cikarsak diyorum....