Cemil İpekçi: Bana göre imam yoktur

Cemil İpekçi: Bana göre imam yoktur
Cemil İpekçi: Bana göre imam yoktur
Cemil İpekçi katıldığı bir televizyon programında konuştu: İmam diye bir şey yoktur... Alkol düzenlemesi AK Parti'nin gericiliği değil, çağdaş kanunların gereğidir...

Radikal.com.tr - Ülke TV'de bir programa katılan modacı Cemil İpekçi oldu. İpekçi, imamlara papazlar gibi dini nikâh kıyma yetkisi verilmesi gerektiğini söyledi. 

İnançlarda belirli reformların olması gerektiğini ifade eden İpekçi; "Madem imamları koydunuz ki bana göre imam diye bir şey yok. Bundan sonra her imamın bilgili olması, İlahiyat Fakültesi'nden mezun olması şart" dedi. Ünlü modacı papazlara verildiği gibi imamlara da büyük camilerde, dini ve resmi nikâhı bir arada kıyma yetkisi verilmesi gerektiğini söyledi.

Cemil İpekçi belediye nikâhını sevmediğini; "Ben sözümü Allah'a vermek istiyorum, elin adamına niye söz vereyim ki" sözleriyle açıkladı.

"ALKOL DÜZENLEMESİ ÇAĞDAŞ KANUNLARDIR"

Alkol düzenlemesiyle ilgili de açıklamalarda bulunan İpekçi, bu düzenlemenin gericilik olmadığını aksine çağdaş kanunlar olduğunu ifade etti. Cemil İpekçi alkol düzenlemesiyle ilgili ABD örneğini verdi. Ünlü modacı, "New York'ta polis kamuya açık yerlerde alkol içerken kişiyi yakalaması halinde 48 saat avukatla bile görüştürmeden hapsediyor. ABD'de 21 yaş altında bir birey Başbakan'ın oğlu bile olsa gece kulübüne giremez, sigara içse bile sigara satın alamaz ciddi yaptırımlar uygulanıyor." dedi.

Beyoğlu'nda 15-16 yaşlarında alkollü genç bir kızın yaşadığı olaya tanıklık ettiğini anlatan İpekçi, kızın yürüyemeyecek kadar alkollü olduğunu, üç tane adamın kızı alıp bir ara sokağa soktuğunu ve daha sonra kızın başına ne geldiğini bilemediği söyledi.

İpekçi, kızı kurtaramadığını ifade ederken, " Avrupa 'da böyle bir şeyin gerçekleşmesi halinde o genç kızın annesinin de babasının da hapis cezası verilmekte" dedi. İpekçi, alkol düzenlemesinin AK Parti 'nin gericiliği olmadığını, çağdaş kanunlar olduğunu çocuklarımızı korumak için bu kanunları içimize sindirmemiz gerektiğini söyledi.


  http://www.radikal.com.tr/115778911577893

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Biraz degil epeyce apartili... - baizzet1925_379

  Hepsini iyi bildigim, yasadigim Avrupa`da hangi ülkede böyle bir yasa var? Ben bilmiyorum. Avrupa dedigi sey moldavya falan olmasin. ABD`de hala Darvin teorisini müfredata almayan eyaletler var. Kaldiki sorun sigara, iki yasagi falan degil. Ortaokullarin önünde haril haril satilan uyusturucu gece yarisi degil, okullarin açilisiyla beraber satiliyor. Sorunlar yasakla çözülemiyor. Yasaklar pazar yaratiyor. Elin adami nikah memuruna neden söz vermiyorsun, onu da anlamadim. Nikah memuru enisten olacak degil ya. Modacida elin adami ama kreasyonunu aliyoruz. Ama moda bu, ihale al , uçarak git !

  Ne çağdaşlığı... - citizen

  Çağdaşlıktır-mağdaşlıktır diye yağcılığı bırakalım bay İpekçi. Hepimiz biliyoruz ki bu ülkede yaşı kaç olursa olsun bir kişi istediği saat ve yerde tütün ürünlerine de ulaşır alkollü ürünlere de. Öyle saçma sapan 100 metre uygulamaları ile, gece saat 10 dan sonra satışı yasaklamakla önüne geçemezsiniz. Saat 10 dan sonra içki alamıyorsa saat 10 a 5 kala bir tane alacağına iki tane alır. AKP nin yaptığı kendi zihniyetinin (şimdilik bu kadarla yetinilen) uygulamasıdır. Vergi gelirlerini kaybetmeyi göze alsa özellikle alkolü tümden yasaklayacaktır. Trafiğe alkollü çıkanlar dışında bu tür yasaklamalara da, cezalara da kendi adıma karşıyım.

  . - user1109431

  O soz eşine veriliyor sanırım. herhalukarda gaylere nikah kıyacak imam zor bulucağını düşünüyorum.