Cemil İpekçi hükümete ateş püskürdü!

Cemil İpekçi hükümete ateş püskürdü!
Cemil İpekçi hükümete ateş püskürdü!
Bugüne kadar Ak Parti'nin politikalarına verdiği destekle bilinen ve her fırsatta övgüler yağdıran ünlü modacı Cemil İpekçi, bu sefer Twitter hesabından hükümeti eleştiri yağmuruna tuttu.

Radikal.com.tr - Önceleri yaptığı açıklamalarda "Hangi partiye bakarsam bakayım AK Parti 'yi daha önde görüyorum. Çünkü AK Parti akıllı bir parti. Akıllı bir muhalefet olsaydı çok sevebilirdim." diyen İpekçi, sosyal medyan hesabından yaptığı açıklamada önceki sözleri için "Bu sanatçı olmanın hayaliymiş" şeklinde konuştu.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda; "Düşünceden dolayı ceza yemiş biri sonradan nasıl olur da her düşünceyi dava eder?' diyen ünlü modacı eleştirilerine şöyle devam etti:

'MEĞER SANATÇI OLMANIN HAYALİYMİŞ'

"Ben Sayın Tayyip Erdoğan 'ın da geçmişten ve de geçmişteki tüm liderlerden ders çıkaracağını sanmıştım, yanılmışım ve merkez bir lider olacağını sandım. Yetmez ama evet dediğimdede Sayın Tayyip Erdoğan'ın gerisini getireceğini düşünmüştüm,meğer sanatçı olmamın hayali imiş. Başta düşünce özgürlüğünü savunan bir Başbakan ve de düşünceden dolayı ceza yemiş biri sonradan nasıl olur da her düşünceyi dava eder?

'ERDOĞAN ARTIK OY VERDİĞİM KİŞİ DEĞİL'

Sayın Tayyip Erdoğan'ı etrafındaki ona zarar veren insanların konuşmalarına hareketlerine mani olabilecek kadar güçlü zannetim. Yanılmışım. Bazı makamlar vardır hele Başbakanlık gibi. Kişilerin sevgisine de, nefretine de katlanmak mecburiyetindedir. Çünkü liderdir yapacak çok işi vardır. Eğer her lafa dava açılıcaksa şöhretlerin her dakika herkesi mahkemeye vermesi lazım. Yedikleri hakaretten ya da özel yaşamlarına karışılmasından. Sayın Tayyip Erdoğan'a da oy verdiğim zaman ilk zamanki duruşu ve de vaadlerinden dolayı vermiştim, ama artık o oy verdiğim kişi değil artık malesef."

" AKP ben dahil bir de oy verip saklayanlar dahil onca oyu aldıysa seçim sırasında harika bir muhalefet vardıda mı bizler oy vermedik. önce buna bakın. Bu gün AKP'ye oy vermiyeceğim diyorum ama kime oy vereceğimide bilmiyorum. çünkü ortada ne bir tam bir sosyal demokrat lider var ne de bir parti."