Cemil İpekçi hükümete ateş püskürdü!

Cemil İpekçi hükümete ateş püskürdü!
Cemil İpekçi hükümete ateş püskürdü!
Bugüne kadar Ak Parti'nin politikalarına verdiği destekle bilinen ve her fırsatta övgüler yağdıran ünlü modacı Cemil İpekçi, bu sefer Twitter hesabından hükümeti eleştiri yağmuruna tuttu.

Radikal.com.tr - Önceleri yaptığı açıklamalarda "Hangi partiye bakarsam bakayım AK Parti 'yi daha önde görüyorum. Çünkü AK Parti akıllı bir parti. Akıllı bir muhalefet olsaydı çok sevebilirdim." diyen İpekçi, sosyal medyan hesabından yaptığı açıklamada önceki sözleri için "Bu sanatçı olmanın hayaliymiş" şeklinde konuştu.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda; "Düşünceden dolayı ceza yemiş biri sonradan nasıl olur da her düşünceyi dava eder?' diyen ünlü modacı eleştirilerine şöyle devam etti:

'MEĞER SANATÇI OLMANIN HAYALİYMİŞ'

"Ben Sayın Tayyip Erdoğan 'ın da geçmişten ve de geçmişteki tüm liderlerden ders çıkaracağını sanmıştım, yanılmışım ve merkez bir lider olacağını sandım. Yetmez ama evet dediğimdede Sayın Tayyip Erdoğan'ın gerisini getireceğini düşünmüştüm,meğer sanatçı olmamın hayali imiş. Başta düşünce özgürlüğünü savunan bir Başbakan ve de düşünceden dolayı ceza yemiş biri sonradan nasıl olur da her düşünceyi dava eder?

'ERDOĞAN ARTIK OY VERDİĞİM KİŞİ DEĞİL'

Sayın Tayyip Erdoğan'ı etrafındaki ona zarar veren insanların konuşmalarına hareketlerine mani olabilecek kadar güçlü zannetim. Yanılmışım. Bazı makamlar vardır hele Başbakanlık gibi. Kişilerin sevgisine de, nefretine de katlanmak mecburiyetindedir. Çünkü liderdir yapacak çok işi vardır. Eğer her lafa dava açılıcaksa şöhretlerin her dakika herkesi mahkemeye vermesi lazım. Yedikleri hakaretten ya da özel yaşamlarına karışılmasından. Sayın Tayyip Erdoğan'a da oy verdiğim zaman ilk zamanki duruşu ve de vaadlerinden dolayı vermiştim, ama artık o oy verdiğim kişi değil artık malesef."

" AKP ben dahil bir de oy verip saklayanlar dahil onca oyu aldıysa seçim sırasında harika bir muhalefet vardıda mı bizler oy vermedik. önce buna bakın. Bu gün AKP'ye oy vermiyeceğim diyorum ama kime oy vereceğimide bilmiyorum. çünkü ortada ne bir tam bir sosyal demokrat lider var ne de bir parti."


  http://www.radikal.com.tr/1146989114698915

  YORUMLAR
  (15 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  şu parti bulamayanlar var ya... - Agér

  yani ne diyeyim hadi kürt değilsiniz veyahut kürt partisine sempati duymuyor yada kendinize yakın hissetmiyor olabilirsiniz ama yani SDP, ÖDP ve EMEP ten de bihaber iseniz artık ne diyeyim ben size biraz şu at gözlüklerinizi çıkarıp akp ve chp den de başka partiler, hatta ezilenlerin tamda yanında olan partiler olduğunu görün. ne zaman ki türkler de kendilerini yüzyıllardır sömürenlere karşı kendi haklarını arayan yoldaşlarını farkederse işte o zaman bu ülkede tüm halklara da daha çok demokrasi gelecektir. Önce kendiniz için çalışında sonra nasılsa başkalarınada faydanız olur.

  Sanatçı olmanın hayali değil, sorumluluğu vardır. - only truth

  Sanatçı olmanın hayali değil, sorumluluğu vardır. Ağzından çıkan her kelimenin yönlendirici olabileceğini bilerek konuşacaksın. En azından “Kendin gibi” davranacaksın. Yaranmak için “karım olsaydı başını kapatırdım diye konuşup, yalakalığı medya yoluyla normalleştirmeyeceksin. Kuzu postundaki kurt şeriatçıların, sanatçıları, entelektüelleri kandırıp demokrasi yoluyla başa geçip, şeriat getirmeleri ve sonrada herkesi baskıyla susturmaları, artık hiç sürpriz değil. Ayık ve uyanık olmalıyız.

  TURKIYENIN ILK ESCINSEL MILLETVEKLI - Equalizer001

  Bana gore; Cemil Ipekcinin AKP'ye ve Basbakan Erdogana kur yapmasinin sebebi AKP'den ilk escinsel milletvekili secilmekti. Bu istegine AKP'den negative cevap alinca, dogal olarak parti degistirmeye karar verdi. Cemil Ipekci eger gercekten TBMM'de Turkiye escinsellerinin sesi olmak istiyorsa, secimlere Bagimsiz aday olarak katilmasi en uygun olanidir.

  Ne demiş bu ? - 22hepsi22

  İnsanları kandırmek isteseydim yıllar önce evlenirdim tamamen medyada ön plana çıkıp toplum gündeminde kalarak popülerite kazanma hareketleri .

  Yetmez ama evet dediğim için pişman değilim - huberhirsch

  Her liberale söylenen meşhur söz artık: "Yetti mi liboş?" Yetmedi! Biz o evet oylarını Kemalist devletin tabutuna çakılan son çivi niyetine verdik, pişman da değiliz. Askeriye siyasetten bu sayede temizlendi, baskıcının bile sivilini yeğlerim.

  Buna SANATÇI MAYMUN İŞTAHLILIĞI denir, önceleri söylediği O sözün nesinden pişman oluyorsun AYOL..! - bilmehakki

  "Hangi partiye bakarsam bakayım AK Parti 'yi daha önde görüyorum. Çünkü AK Parti akıllı bir parti. Akıllı bir muhalefet olsaydı çok sevebilirdim." demiyen o kadar az ki; AKP nin sandık yoluyla indirilemeyeceği karamsarlığı çökmüş ortaya.

  iyi bişe mi demiş kötü bişe mi - Dopchik

  yani düşünün ne ileri demokrasi görmüş ki şimdi hayal kırıklığına uğramış öyleki akp'ye kıyasla hala oy verecek parti bulamıyor gerçekten çok yüksekten düşmüş.. üzüldüm..